Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaMobilMerakla beklenen üst düzey Honor 90 serisinin çıkış tarihi aşikâr oldu

Merakla beklenen üst düzey Honor 90 serisinin çıkış tarihi aşikâr oldu

Meral Erden: Merakla Beklenen Üst Düzey Honor 90 Serisinin Çıkış Tarihi Aşikâr Oldu 1 Honor 90 ve 90 Pro modellerini de içeren Honor 90 serisi yakında piyasaya sürülecek. Blog müellifi “Yang Pat “a nazaran, serinin tanıtım gereçleri 19 Mayıs’ta yayınlanacak, aygıtlar 29 Mayıs‘ta satışa sunulacak ve resmi olarak 7 Haziran’da piyasaya çıkacak. Şimdilik bu modellerin Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı belirli değil lakin firmanın ülkemizde büyüme planları olduğu biliniyor. 

Bir mühlet evvel Honor 90 ve 90 Pro, Çin’in bir kadro sertifikasyonun kurumundan gerekli olan onayları aldı. Bu onaylamalar sonucunda da aygıtlar hakkında kimi bilgiler resmiyete kavuştu. Bu bağlamda REA-AN00 (Honor 90) model numarasıyla isimlendirilen aygıtta 66W hızlı şarj, REP-AN00 (Honor 90 Pro) model numarasına sahip olan modelin ise 100W hızlı şarj ile gelmesi bekleniyor.

Honor 90 serisi mümkün özellikleri

Meral Erden: Merakla Beklenen Üst Düzey Honor 90 Serisinin Çıkış Tarihi Aşikâr Oldu 3 Öte yandan evvelki Honor 90 serisinin etkileyici özelliklere sahip olacağını gösteriyor. Her iki modelin de yüksek yenileme suratına sahip 1.5K+ kavisli ekrana sahip olması ve halihazırda Qualcomm’un en güçlü taşınabilir yongası Snapdragon 8 Gen 2 ile kutudan çıkması planlanıyor.

Kamera yetenekleri tarafında da özel adımlar atılmış üzere duruyor. Aktarılanlara nazaran Honor 90 serisi, 16-in-1 piksel gruplama teknolojisine sahip 200 megapiksel Samsung S5KHP3 ana kameranın yanı sıra 50 megapiksel ultra geniş açılı lens ve alan derinliği sağlayan üçüncü bir lense sahip kamera kurulumunu barındıracak. Honor 90 serisi, evvelki Honor 80 serisinden gelen tenkitlere dayanarak birkaç değerli geliştirmeye de mesken sahipliği yapacak. Bunlar ortasında evvel çıkanların çift hoparlör ve OIS olduğu söyleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar