Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaOtomobilMercedes-Benz'in tam elektrikli EQE SUV'u piyasaya çıktı

Mercedes-Benz’in tam elektrikli EQE SUV’u piyasaya çıktı

Mercedes-Benz, yeni büsbütün elektrikli SUV modeli EQE’yi resmi olarak piyasaya sürdü. Bu yeni model, selefiyle tıpkı fiyat aralığını korurken, 486.000 ile 630.600 yuan (~68.00088.250$) ortasında değişen fiyatlarla tüketicilere sunuluyor. Yeni EQE SUV, çeşitli geliştirmelerle birlikte geliyor; bu geliştirmeler ortasında 5G bağlantı modülleri ve lüks kadife paspaslar bulunuyor. Ayrıyeten, temel “Pioneer” versiyonunun uygun fiyatlı yapısı da korunuyor.

Yeni EQE SUV’un dış tasarımı, Mercedes-Benz’in özgün tasarım lisanını sürdürüyor. Kapalı ızgara, uzunluktan boya LED ışık şeridi ve 2.6 milyon aydınlatma pikseli içeren yenilikçi “Meteor Shower” dijital farlar bu aracın dikkat alımlı özellikleri ortasında. Ön tamponun spor estetiği ve %98 üzere ultra yüksek ekran-gövde oranı, SUV’un etkileyici görünümüne katkıda bulunuyor.

EQE SUV, isteğe bağlı hava süspansiyonu (AIRMATIC) ve adaptif sönümleme sistemi artı (ADS+) ile kesintisiz bir sürüş tecrübesi sunuyor. “Enerji Tasarrufu”, “Konfor”, “Spor”, “Kişiselleştirilmiş” ve “Arazi” üzere çeşitli sürüş modları, farklı tercihlere hitap ediyor.

Mercedes-Benz’in tam elektrikli EQE SUV’u piyasaya çıktı

İç yerde, aracın büyük üçlü ekranı, çok işlevli direksiyonu ve çok renkli ambiyans aydınlatması, teknoloji ve lüksün uyumlu bir karışımını oluşturuyor. 141 cm genişliğindeki MBUX Hyperscreen iç yer sistemi, ana uygulamalara öncelik veren sıfır seviye arayüzü ile sezgisel ve dikkat dağıtmayan bir sürüş ortamı sunuyor.

Çin pazarına yönelik geliştirilmiş konfigürasyonlar ve güvenlik özellikleri Mercedes-Benz, EQE SUV’u Çin pazarına özel olarak on farklı konfigürasyon ile donattı. Bunlar ortasında “patron düğmesi” ve rahat art koltuk başlıkları üzere özellikler bulunuyor. Araç, ön sıradaki çift katmanlı sessiz cam ve kapsamlı araç akustik paketi üzere özelliklerle gürültü, titreşim ve sertlik (NVH) düzeylerini güzelleştirmeye odaklanıyor.

Güç açısından, EQE SUV, 96.1 kWh batarya paketi ile çift motorlu, dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. 350 modeli 215 kW azamî çıkış gücü sunarken, 500 modeli ise 300 kW’lık etkileyici bir güç sunuyor. CLTC çalışma şartları altında azamî 613 kilometre menzil ve 128 kilowatt şarj gücü ile EQE SUV, performans ve verimlilik açısından öncelikli durumda.

Güvenlik açısından, EQE SUV, dikkat asistanı sistemi, faal frenleme asistanı sistemi ve etkin şerit muhafaza asistanı sistemi üzere faal ve pasif özelliklere sahip. Ayrıyeten, araç, kavşakta başlatma ve durdurma fonksiyonuna sahip gelişmiş sürüş yardım paketi ile donatılabilir.

Sürekli olarak güvenlik, performans ve kullanıcı tecrübesini optimize etme uğraşlarıyla yeni EQE SUV, elektrikli SUV pazarında güçlü bir oyuncu olarak konumlanıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar