Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMobilHuawei Cloud Türkiye'de perakendenin dijitalleşmesine taraf veriyor

Huawei Cloud Türkiye’de perakendenin dijitalleşmesine taraf veriyor

Huawei Cloud Türkiye Lider Yardımcısı Onur Karahayıt, Huawei tarafından Türkiye için özel olarak tasarlanan; ‘bulut tabanlı altyapı’, ‘akıllı operasyon’, ‘kullanıcı tecrübesini geliştirme’, ‘küresel güçlendirme’ ve ‘ortak ekosistem’ olmak üzere beş yeteneği kapsayan perakende kesimi tahlilini tanıttı.

Karahayıt, bu yeteneklerin, Huawei Cloud’un yapay zeka kabiliyetleri ve şirketin 30 yılı aşkın dijital dönüşüm tecrübesinin bir eseri olduğunu söz ederken, Türkiye için yeni bir perakende potansiyelini ortaya çıkarmayı amaçladıklarını belirtti.

Bulut tabanlı altyapı: Huawei Cloud’un bulut tabanlı altyapısı, geniş bir kullanıcı tabanı için problemsiz bir alışveriş tecrübesi sağlayarak, Türkiye’deki perakende dalı yöneticilerinin buradaki trafik dalgalanmalarını basitçe yönetmesine imkan tanıyor. Yalnızca 30 saniye içinde bilgi süreç gücünü 8.000 çekirdeğe kadar süratle artırabilen ‘CCE Turbo’, bunun kıymetli bir örneği olarak öne çıkıyor. GaussDB sistemi ise saniyede milyonlarca sorguyu işleyerek, yüksek eşzamanlılık sağlayabiliyor. Huawei Cloud ayrıyeten, dünya çapında 1.000’den fazla SAP müşterisi için SAP IaaS sertifikalı ‘SAP on Cloud’ tahliline de imza attı.

Akıllı operasyon: Akıllı teklif ve data sürece teknolojilerinden yararlanan Huawei Cloud, perakendecilerin mağaza pozisyonları hakkında dataya dayalı kararlar almalarını, mağaza açılışlarını hızlandırmalarını ve gerçek vakitli mağaza durumu ve envanterine dayalı, dağıtım ve satış stratejilerini optimize etmelerini sağlıyor. Huawei’in dünya çapında 400.000 perakende mağazasından oluşan bir ağı yönetme konusundaki uzmanlığı, çeşitli senaryolara hitap eden, kapsamlı ve akıllı perakende hizmetleri sunmasını da sağlıyor. Bu hizmetler, yapay zeka, ısı haritası tahlili, tertip optimizasyonu, gerçek vakitli PSI data toplama, IoT aygıt idaresi ve dijital tabela içerik idaresinden yararlanarak, perakendeciler için alışveriş tecrübesini geliştirmeyi ve satış performansını artırmayı hedefliyor.

Kullanıcı tecrübesini geliştirme: Huawei Cloud, sanal dayanak canlı yayınlarıyla, kullanıcı tecrübesini bir üst düzeye çıkararak, ultra düşük gecikme müddetiyle, gerçek vakitli etkileşimi kolaylaştırıyor. Sanal takviyenin bir hafta içinde süratli bir biçimde oluşturulmasıyla, perakendeciler kullanıcı deneyinin gelişmesini sağlarken, satış gelirini de süratle artırabiliyor.

Küresel güçlenme: Perakendeciler, Huawei Cloud’un inançlı ve uyumlu sistemi, global altyapısı ve yerelleştirilmiş hizmetleri ile global erişimlerini problemsiz bir formda genişletebiliyor.

Ortak ekosistem: GoCloud ve GrowCloud iş paydaşlığı çerçeveleri kapsamında Huawei Cloud, dijital platformlar ve araçlar geliştirmek için Türk iş ortaklarıyla iş birliği yaparak yenilikçi eserler ve tecrübeler sunan bir dijital perakende ekosistemini teşvik ediyor.

Huawei Cloud, 120 sertifika, 7 katmanlı savunma sistemi ve 300 tehdit algılama modeli ile sağlam güvenlik ve uyumluluk tedbirleri sunarak, güvenlik risklerinin %99’unun dakikalar içinde çözülmesini sağlıyor. Huawei Cloud, deterministik operasyonlarla %99,99 kullanılabilirlik, %80 daha düşük hizmet kesintisi riski, 7/24 iştirak, dakikalar içinde cevap ve bölüm ortalamasından dört kat daha süratli hizmet kurtarma takviyesi sunuyor.

Huawei Cloud Türkiye Perakende İş Ortağı Geliştirme Programı

Huawei Cloud aktiflik kapsamında, lokal stratejik ortaklarla işbirliğine dayalı bir teşebbüs olan ‘Türkiye Perakende İş Ortağı Geliştirme Programı’nı tanıttı. Bu program, açık ve yenilikçi bir perakende dijital ekosistemi kurarak, yeni büyüme fırsatlarının ve ortak muvaffakiyetin kilidini açmayı amaçlıyor.

Senaryo inovasyonundan süreç yükseltmeye kadar kapsamlı dijital hizmetler sunacak olan program, perakendecilerin bilgi odaklı kararlar almasını, müşteri tecrübesini geliştirmesini, iş hudutlarını genişletmesini ve temel rekabet güçlerini artırmasını sağlayacak.

Huawei Cloud, Türkiye’deki kuruluşundan bu yana, farklı bölümlerdeki müşterilerine 110’dan fazla yenilikçi bulut hizmeti aracılığıyla, en şimdiki bulut tabanlı dijital teknolojileri sunmayı amaçlıyor. Bilgi güvenliği ve saklılığın değerinin farkında olan Huawei Cloud, Türkiye’nin regülasyon kurallarına tam ahenkle lokal bulut altyapısı sağlamaya devam ediyor. Huawei Cloud, Türkiye için yeni kuşak perakendenin büyümesini teşvik etmek hedefiyle, yapay zeka ve dijital dönüşümün gücünden yararlanarak, Türkiye’deki perakende müşterileri ve iş ortaklarıyla işbirliği yapmaya devam ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar