Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft, ChatGPT’yi pazarlayacak

Microsoft, ChatGPT’yi pazarlayacak

İnanç Can Çekmez: Microsoft, Chatgpt’yi Pazarlayacak 1 ChatGPT yapay zekâ sohbet robotunun bir anda patlama yapması elbette OpenAI teşebbüsünün en büyük yatırımcısı Microsoft’u memnun etti. Herkesten daha süratli bir biçimde ChatGPT altyapısını Bing ve Edge üzere eserlerine entegre eden Microsoft artık de para kazanmaya başlayacak.

İhtiyaca nazaran ChatGPT

Microsoft yaptığı açıklamada ChatGPT robotunun işletmelere yönelik olarak farklı gereksinimlere nazaran optimize edilmiş ve güvenliği ön plana çıkarılmış özel bir versiyonunu satışa sunacağını belirtti. Bu özel versiyon izole sunucularda tutulacak ve burada eğitilecek. Böylelikle rastgele bir bilgi sızıntısı olmayacak.

Microsoft aslında yıllardır OpenAI teknolojilerini izole sunucularda bilgi sızdırmayacak formda eğitmekteydi. Bu çalışmanın meyveleri de ortaya çıkmış oldu. Özel ChatGPT versiyonu olağan versiyonun 10 katı daha kıymetli bir fiyata pazarlanacak.

Bu durumda OpenAI herkese açık ChatGPT versiyonunu satarken Microsoft da saklılığa kıymet veren kurumlara özel ChatGPT versiyonunu sunacak. Yani her iki durumda ChatGPT gelir getirmeye devam edecek. Geçtiğimiz günlerde Samsung çalışanlarının ChatGPT robotuna firmaya ilişkin birtakım bilgileri sunarak yanıtlar almaya çalışması ticari sırların saklılığı sorununu ortaya çıkarmıştı. Microsoft tam da bu noktada kurumlara değerli bir alternatif sunmuş oluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar