Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft Edge tarayıcısına VPN özelliği geliyor: İşte ayrıntılar

Microsoft Edge tarayıcısına VPN özelliği geliyor: İşte ayrıntılar

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft Edge Tarayıcısına Vpn Özelliği Geliyor: İşte Ayrıntılar 1

Microsoft, Edge tarayıcısında çevrimiçi güvenliği ve gizliliği iyileştirecek yeni bir özellik test etmeye başladı. Yazılım devi internet tarayıcısına Cloudflare tabanlı bir VPN hizmeti entegre etti. Microsoft Edge Secure Network adlı özellikle ilgili bazı detaylar netleşmiş durumda.

Microsoft çalışanları bile eski PC’de Windows 11 kullanıyor

17 sa. önce eklendi

Edge tarayıcısına derinlemesine entegre edilen yerleşik VPN işlevi en son geliştirme yapısında kendini gösterdi. Microsoft Edge Secure Network özelliği webde gezinirken verilerinizi şifreleyerek internet servis sağlayıcınız da dahil olmak üzere üçüncü taraflarca erişilemez hale getiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft Edge Tarayıcısına Vpn Özelliği Geliyor: İşte Ayrıntılar 3

Ücretsiz ancak sınırlı

Microsoft Edge’teki yerleşik VPN, HTTP protokolü kullanılsa bile tüm trafiği şifreli bir tünel aracılığıyla iletilecek. Ayrıca engellenen sitelere erişmek için coğrafi konumunuzu maskeleyebileceksiniz. Microsoft Edge Secure Network özelliği kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak ancak aylık 1 GB trafik sınırı olacak.

Söz konusu hizmet Cloudflare ile ortaklaşa oluşturuldu. Cloudflare şirketi kullanıcıların kişisel verilerini saklamıyor. Tarama oturumlarıyla ilgili tüm bilgilerin 25 saat sonra silindiğini belirtelim. Yeni özelliğin ne zaman genel kullanıma sunulacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Microsoft Edge tarayıcısına VPN özelliği geliyor: İşte detaylar

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar