Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobilKarşınızda yeni kuşak iPhone! Delikli ekranla geliyor!

Karşınızda yeni kuşak iPhone! Delikli ekranla geliyor!

Apple‘ın yaklaşmakta olan iPhone 14 serisi ile ilgili her gün yeni bir detay ortaya çıkıyor desek yanlış olmaz. Daha yeni, iPhone 14 serisinin daha büyük kamera sensörlerine sahip olabileceğini öğrendik. Bunun dışında 2022 modellerinin de iPhone 13 serisinden daha ince çerçevelere sahip olması muhtemel.

Şimdi ise tüm iPhone modellerinin ekran panelleri sızdırıldı. İlk olarak bir Çin sosyal ağ web sitesinde ortaya çıkan görüntü, Front Page Tech tarafından paylaşıldı ve gerçekliği Shrimp Apple Pro tarafından doğrulandı. Söylentilerin belirttiğe bakılırsa, yalnızca 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max, Face ID sistemini, ön kamerayı ve 6.1 inç iPhone 14 ve 6.7 inç’i barındırmak için yeni hap ve delik oyukları şeklinde bir tasarıma sahip olacak.

Karşınızda yeni nesil iPhone! Delikli ekranla geliyor!

Ulaş Utku Bozdoğan: Karşınızda Yeni Kuşak Iphone! Delikli Ekranla Geliyor! 1

iPhone 14 Max ise çentiği koruyacak. İçerik oluşturucu @SaranByte’ın belirttiği gibi, yeni görsel, Pro modellerinin öncekilerden daha uzun bir en-boy oranına sahip olacağına dair söylentileri de doğruluyor.

Pro modellerindeki i-şekilli oyuk, eski renderların önerdiğinden daha fazla yer kaplıyor gibi görünüyor. Apple görünüşte çentik bileşenlerinin boyutlarını küçültmedi ve bunun yerine öğeleri çevreleyen kenarları kaldırdı. Apple’ın ayrıca premium modelleri yeni bir 48MP kamera ve daha verimli bir çip ile donatacağı söyleniyor. Normal modellere gelince, daha yüksek çözünürlüklü bir sensör alamayabilirsiniz, ancak sensör boyutu artabilir ve bu onları 2022’nin en iyi kameralı telefonlarından biri yapabilir.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar