Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaMobilMicrosoft iPhone sahiplerinin beklediği haberi sonunda verdi!

Microsoft iPhone sahiplerinin beklediği haberi sonunda verdi!

Microsoft’un birinci olarak şubat ayında duyurulan özelliği, sonlu iMessage takviyesi de dahil olmak üzere davetlerin, bireylerin ve bildirilerin bir iPhone ve PC ortasında senkronize edilmesine müsaade veriyor.

Phone Link, 2015’ten beri Android ile senkronize edilen masaüstü özellikleri için (çeşitli isimler altında) ortalıkta dolaşıyordu lakin birinci defa iPhone’ları destekleyecek. Microsoft, şubat ayı sonlarında seçili Windows Insider ön izleme testçilerinden başlayarak etaplı bir test süreci yürüttü. Akabinde mayıs ayı ortasına kadar tüm Windows 11 kullanıcılarını destekleme kelamı vererek geçen ay genel kullanıma sunmaya başladı ve tam da bugün, Windows PC ve iPhone’u olan herkesin artık yeni özelliği kullanabileceği açıklandı.

Microsoft iPhone sahiplerinin beklediği haberi sonunda verdi!

iPhone için Phone Link, Android telefonların sahip olmadığı çeşitli sınırlamalara sahip. Birinci olarak, iMessage senkronizasyonunu desteklese de küme sohbetlerinde yahut fotoğraf ve görüntü göndermede çalışmıyor. Ayrıyeten sesli bildiriler ve iMessage uygulamaları da çalışmıyor. Yeniden de, sizi bilgisayarınız ve telefonunuz ortasında geçiş yapmaktan kurtarmak için kullanışlı bir yerleşik hizmet olarak hizmet edebilir.

Başlamak için, Windows vazife çubuğunda “Telefon Bağlantısı”nı arayın. Uygulamayı açtıktan sonra, her iki aygıtta da birkaç şey ayarlamanız gerekecek. Öncelikle, aygıt tipi olarak iPhone’u seçin ve Phone Link uygulamasında QR kodunu taramak için telefonunuzun kamerasını kullanın. Aygıtlar Bluetooth üzerinden eşleşecek ve hem iPhone hem de PC’de birkaç müsaadesi onaylamanız gerekecek. Özellik iOS 14.0 yahut üstünü çalıştıran tüm iPhone’ları destekliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar