Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaYazılımMicrosoft mavi ekran yanılgısı alıyor!

Microsoft mavi ekran yanılgısı alıyor!

Microsoft yazılım güncellemeleriyle milyonlarca kullanıcısına daha uygun bir tecrübe sunma maksadı güdüyor. Lakin son güncelleme, beklenmeyen bir problemle karşılaşan kullanıcıları endişelendirdi. KB5029351 kodlu güncelleme sonrası birçok kullanıcı, mavi ekran yanlışıyla karşı karşıya kaldıklarını raporladı.

Güncelleme sonrası ortaya çıkan “UNSUPPORTED_PROCESSOR” kusur kodu, bilgisayar kullanıcılarının birçoklarında büyük bir rahatsızlık yarattı. Yanlışın akabinde bilgisayarlar birdenbire mavi ekrana dönerek kullanıcıları çalıştıkları işten alıkoydu. Bu durum, güncellemenin getirmesi gereken iyileştirmelerin yerine kullanıcıların işlerini aksatmasına neden oldu.

Microsoft mavi ekran yanlışı alıyor!

Microsoft, güncelleme kusurlarının süratlice çözülmesi için uğraş harcarken, kullanıcılar da bu tıp güncellemelerin mümkün risklerini göz önünde bulundurmanın değerini bir kere daha hatırladı. Güncellemeler ekseriyetle yazılımın güvenliğini artırırken, bazen beklenmeyen yanlışları da beraberinde getirebiliyor.

Mavi ekran kusuru, bilgisayar kullanıcılarının en temel kaygılarından biri zira bu tıp yanlışlar çoklukla kıymetli data kaybına neden olabilir ve iş akışını önemli halde etkileyebilir. Microsoft’un bu çeşit problemleri süratlice çözme konusundaki yaklaşımı, kullanıcıların inancını yine kazanma açısından kritik olacaktır.

Ayrıca Reddit üzerinden bildirilen bir öbür bilgiye nazaran bu yanılgı, daha çok MSI ana kartı bulunan Intel işlemcili bilgisayarlarda meydana geliyor. Kelam konusu sorunun sırf Microsoft kaynaklı olmayabileceği, MSI tarafından yayınlanan BIOS güncellemesiyle de ilgili olabileceği söz ediliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar