Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaYazılımMicrosoft, Paint’e son yılların en değerli güncellemesini getiriyor

Microsoft, Paint’e son yılların en değerli güncellemesini getiriyor

Microsoft’un efsanevi boyama uygulaması Paint, yaklaşık dört on yılın akabinde çok gereksinim duyulan bir yenilenmeye sahip oldu. Bu teknoloji devi, artık Paint uygulamasına şeffaflık ve katman takviyesi ekliyor. Böylelikle, Paint artık kolay bir dijital çizim pad’inden çok daha fazlası olmaya başlıyor. Bu gelişmelerle bir arada, kullanıcı dostu arayüzü korunarak ileri seviye imaj düzenlemesiyle tanışıyor.

Windows Inbox Uygulamaları için Baş Eser Müdürü olan Dave Grochocki, bu yenilikler hakkında bir blog yazısıyla bilgi verdi. Grochocki’ye nazaran bu yeni özellikler, kullanıcıların “heyecan verici yeni görseller ve sanat eserleri” oluşturmasına yardımcı olacak. Bilhassa yeni eklenen katman ve şeffaflık özellikleri, yeni art plan kaldırma özelliğiyle birlikte kullanıldığında karmaşık kompozisyonların daha kolay bir biçimde elde edilmesini sağlayacak.

Microsoft, Paint’e son yılların en değerli güncellemesini getiriyor

Microsoft, bu yeni özellikleri anlamakta zorlanmayacağınızı söylüyor. Artık araç çubuğunda yeni bir ‘katman’ seçeneği bulunmaktadır. Buna tıkladığınızda tuval üzerinde bir yan panel açılır. Bu panel, daha ileri seviye fotoğraf düzenleme yazılımlarını andırarak katmanları yönetmenize imkan tanır. Projeleriniz üzerinde daha fazla yaratıcı denetim sağlamak ismine katmanları gizleyebilir, çoğaltabilir, birleştirebilir yahut silebilirsiniz.

Şu anda bu özellik güncellemesi sırf Windows Insider programına kayıtlı kullanıcılara hastır. Fakat, tüm Windows kullanıcıları için geniş bir dağıtımın yakın vakitte gerçekleşmesi bekleniyor. Bu yenilikler ihtilal niteliğinde olmasa da, Paint’in hayranları için büyük bir avantajdır. Microsoft, Paint’in evrildiğini lakin ortadan kalkmadığını belirtiyor. Şayet Paint’in sadeliğine bağlı kalmışsanız, artık çok daha varlıklı bir tecrübeyle tanışacaksınız. Microsoft, dijital tarihin bir modülünü yalnızca korumakla kalmıyor, tıpkı vakitte çağdaş kullanıcının gereksinimlerine karşılık verecek formda geliştiriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar