Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilRedmi Note 13 Pro bu sefer de Geekbench’te kendini gösterdi

Redmi Note 13 Pro bu sefer de Geekbench’te kendini gösterdi

Redmi Note 13 Pro’nun, yeni tanıtılan Snapdragon 7s Gen 2 yonga setiyle güçlendirileceği duyumları aldık. Bu aygıt, 21 Eylül’de Pro+ ve standart versiyonlarıyla birlikte lanse edilecek. Fakat, lansman öncesi, Geekbench web sitesinde bu telefonun benchmark sonuçlarını görebiliyoruz. İşte ayrıntılar:

Geekbench web sitesinde Redmi Note 13 Pro, 2312CRAD3C model numarasıyla listelenmiştir. Listede, aygıtın 2.4GHz azamî saat suratına sahip Snapdragon 7s Gen 2 yonga setiyle çalıştığı görülmekte. Bu yonga seti, Qualcomm’un en yeni orta segment yonga setidir ve sekiz CPU çekirdeğine sahip. Bu çekirdekler, verimlilik ve performans kümeleri olarak eşit halde bölünmüş. Snapdragon 7s Gen 2’nin performansı, Snapdragon 7 Gen 1 ile birebir düzeyde. Lakin, Snapdragon 7 Plus Gen 2’de bulunan performans çekirdeği bu yonga setinde mevcut değil.

Redmi Note 13 Pro bu sefer de Geekbench’te kendini gösterdi

Geekbench’in raporunda, Snapdragon 7s Gen 2‘nin Adreno 710 GPU’ya sahip olduğunu gördük. Bu bilgi Qualcomm tarafından resmi olarak duyurulmamıştı. Yeni Qualcomm yonga setiyle donatılmış Redmi Note 13 Pro, tek çekirdekli testte 1,012 puan ve çoklu çekirdekli testte 2,943 puan almış. Bu performans, Redmi Note 13 Pro+’da bulunan Dimensity 7200’den çok da geride değil. MediaTek yonga seti, tek çekirdekli ve çoklu çekirdekli testlerde sırasıyla 1,122 ve 2,636 puan almış.

Geekbench’te listelenen Redmi Note 13 Pro modeli, 16GB RAM’e sahip ve kutudan Android işletim sistemiyle birlikte çıkıyor. Redmi daha evvel, bu telefonun düz bir AMOLED ekran, 5,000mAh pil kapasitesi ve 67W süratli şarj özelliğiyle donatılacağını doğrulamıştı. Telefonun ardında 200MP bir kamera olabilir, fakat optik manzara sabitleme özelliği bu modelde bulunmuyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar