Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft, Windows 10 için sürpriz bir güncelleme yayınlıyor

Microsoft, Windows 10 için sürpriz bir güncelleme yayınlıyor

Windows 10’un en son sürümü olan 22H2’nin büyük özellik güncellemesi olacağı söyleniyordu. Fakat Microsoft, Windows 10 için sürpriz bir özellik eklemekte geri kalmadı. Neowin’in belirttiği üzere, Microsoft, Windows 10 için bir güvenlik dışı güncelleme yayımladı. Bu güncelleme, Windows Yedekleme uygulamasını ve Evrak Gezgini’nde OneDrive’a belgeleri yedeklemek için yeni bir düğmeyi içeriyor.

Yeni Windows Yedekleme uygulaması, Windows 10’daki evvelki yedekleme aracının kolay bir versiyonu. Belgelerinizi lokal bir şoföre yahut OneDrive’a daha kolay bir biçimde yedeklemenizi sağlıyor. Neowin, Belge Gezgini’ndeki yeni düğmenin evraklarınızı, fotoğraflarınızı, indirmelerinizi ve öbür evraklarınızı OneDrive’a yedeklemek için kolaylık sağladığına dikkat çekiyor. Bu düğmeye tıkladığınızda, OneDrive otomatik olarak seçilen belgeleri buluta yedekliyor.

Microsoft, Windows 10 için sürpriz bir güncelleme yayınlıyor

Microsoft, yeni “Yedeği Başlat” düğmesini resmi olarak duyurmadı. Fakat Neowin, bu özelliği Windows 10 bilgisayarınızda aktifleştirmek için bir tahlil yolu buldu. Bu özelliği aktifleştirmek istiyorsanız, GitHub’dan ViVeTool’u indirmeniz gerekiyor. Lakin bunu yapmadan evvel OneDrive Insider Önizleme programına katıldığınızdan ve Windows 10 KB5029331’ı indirdiğinizden emin olun.

Tabi şayet Windows işletim sisteminin sunabileceği tüm özelliklerden faydalanmak istiyorsanız, o vakit artık Windows 11’e geçmeyi de düşünebilirsiniz. Gerçekten, Windows 12’nin çıkışıyla birlikte Windows 10’un pabucu yeterlice dama atılacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar