Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft'un Copilot AI asistanı Android'e geliyor

Microsoft’un Copilot AI asistanı Android’e geliyor

OpenAI’nin en son modelleri GPT-4 ve DALL-E 3 ile desteklenen Copilot, kolay metin açıklamalarından ve isteklerden görseller oluşturmak için de kullanılabilecek. Uygulama Google Play Store’da mevcut ve indirmek fiyatsız, ayrıyeten oturum açmak için bir Microsoft hesabı da gerektirmiyor.

Microsoft’un Copilot’unun (eski ismiyle Bing Chat) taşınabilir sürümünün kullanıma sunulması, Bing Chat’in taşınabilir aygıtlarda piyasaya sürülmesinde gördüğümüzün bilakis, çok az ses ve hiçbir resmi duyuru olmadan sessiz bir halde gerçekleşti.

Microsoft’un Copilot AI asistanı Android’e geliyor

Yeni Copilot uygulaması bu ayın başlarında piyasaya sürüldü ve birinci olarak Neowin tarafından X kullanıcıları Play Store’da fark ettiğinde fark edildi. Copilot hala iOS’ta mevcut değil ve şirket şimdi çıkış tarihi konusunda rastgele bir kelam vermedi.

Copilot’un taşınabilir aygıtlara (ya da en azından başlangıç olarak Android’e) gelmiş olması mantıklı. Microsoft’un Edge, Microsoft 365 eserleri ve Windows 11’de piyasaya sürülmesinin akabinde Copilot’u Windows 10’a getirme tarafındaki evvelki atılımı, yapay zeka asistanını kullanmaya uygun ek 1 milyar aygıt ekledi ve Microsoft’un genişleme konusundaki kesin görüşünün sinyalini verdi. Bu, şirketin görüntü özetleme yeteneği ve müzik oluşturma özelliğini içeren Copilot’a yönelik son güncellemeleriyle örtüşüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar