Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOyunMinecraft şu ana kadar 300 milyondan fazla kopya sattı

Minecraft şu ana kadar 300 milyondan fazla kopya sattı

Bunu bir perspektife koymak gerekirse, Grand Theft Auto V‘in 185 milyondan fazla kopya satışıyla kıyaslayabilirsiniz. Biraz daha geç piyasaya sürülmesi (2013) bile ortadaki farkı kapatmak için pek bir işe yaramıyor; bilhassa de Minecraft’ın 2020’de 200 milyon hududunu aştığı düşünüldüğünde.

Mojang Studios bu başarıyı, bir dizi oda ve koridor boyunca üzerinize gelen tuzakların ve çetelerin olduğu bir deneme odası üzere oyuna gelen yeni özelliklerin paylaşıldığı bir Minecraft Live aktifliği sırasında duyurdu.

Minecraft şu ana kadar 300 milyondan fazla kopya sattı

Yeni bir Star Wars: Path of the Jedi DLC’si ve Planet Earth DLC’si de geliştirme kademesinde ve sırasıyla 7 Kasım’da ve gelecek yılın başlarında satışa sunulacak.

Minecraft’ın kesin çıkış tarihi biraz baş karıştırıcı. Notch olarak bilinen oyun geliştiricisi Markus Persson, Minecraft’ı birinci defa 2009’da (yıldönümü kutlanıyor) halka sunuldu lakin oyun 2011’in sonlarına kadar resmi olarak piyasaya sürülmedi. Persson, birinci lansmanı oyunu daha düzgün hale getirmek için geri bildirimleri takip etti ve 2010 yılında yeni şirketi Mojang altında alfa ve beta güncellemeleri yayınladı. Jens Bergesten tıpkı yılın sonunda baş dizayncı olarak vazifesi devraldı ve Kasım 2011’de resmi Minecraft oyunu iOS’ta piyasaya sürüldü.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar