Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTikTok İsrail - Hamas savaşı için değerli açıklamalar yaptı

TikTok İsrail – Hamas savaşı için değerli açıklamalar yaptı

Bir blog yazısı, çeşitli uzmanlıkları ve bölgeleri temsil eden, 40.000 kişilik güçlü global güvenlik profesyonellerinin kıymetli üyelerini bir ortaya getiren bir komuta merkezinin oluşturulması üzere son adımları ayrıntılandırıyor. Şirketin açıklaması Meta ve X‘in benzeri açıklamalarını takip ediyor; her iki şirket de Avrupa Birliği’nin düzenleyici komite yetkilisinden yanlış bilgi kaygılarını detaylarıyla anlatan mektuplar almıştı.

TikTok tarafından belirtilen ek adımlar ortasında Arapça yahut İbranice konuşan “daha fazla” moderatörün işe alınması ve kullanıcıları yahut moderatörleri ifşa etmemek için sansürsüz yahut şiddet içeren içerikleri tespit etmek üzere otomatik algılama sistemlerini sistemli olarak güncelleme yer alıyor. Bu gayeyle TikTok, ön saflardaki moderatörler için mevcut sıhhat hizmetlerini genişletti.

TikTok İsrail – Hamas savaşı için kıymetli açıklamalar yaptı

Kullanıcılar artık platformda “kamu yararı” nedeniyle tutulan ve yanlış bilgileri sınırlamak hedefiyle Canlı yayına uygunluğu daha da kısıtlayan grafik imgelerin üzerindeki iştirak ekranlarını da görebilecek. İnternette dolaşan palavralardan bahseden TikTok, kullanıcıların aldatıcı olacak formda düzenlediği ek içerikleri kaldırdığını yineledi.

TikTok’un, 7 Ekim’deki birinci taarruzlar ile açıklamanın 15 Ekim’de yayınlanması ortasında İsrail ve Gazze’de yaklaşık 500.000 videoyu kaldırdığı ve 8.000 canlı yayını sonlandırdığı bildirildi. Şirket, ileriye dönük olarak belli tabirler arandığında İngilizce, İbranice ve Arapça olarak yanlış bilgi ikazları sunmayı planlıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar