Pazar, Ağustos 14, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilMotorola kamera işini fazla abarttı

Motorola kamera işini fazla abarttı

Motorola uzun bir duraklama döneminin ardından akıllı telefon dünyasında yeniden yükseliş çağına geçti. 2021 yılını son derece verimli bir şekilde geçiren Çin menşeili teknoloji devi, 2022 yılında da hiç hız kesmeden üretimlerine devam ediyor.

Lenovo bünyesine katıldıktan sonra ilk yılları ısınma turları olarak geçiren Motorola, şimdilerde ise amiral gemisi akıllı telefonlar düzeyinde bile rakipleriyle mücadele edebilecek yeni cihazları piyasaya sürebilmenin haklı gururunu yaşıyor. Motorola’nın üzerinde çalıştığı ve küresel piyasada Motorola Frontier, Çin’de ise Motorola Moto X30 ismiyle satışa sunulacak olan yeni amiral gemisi modelinin, bu ay içerisinde resmen tanıtılması bekleniyor.

Motorola kamera işini fazla abarttı

Yeni cihazın tanıtım tarihi yaklaştıkça, bu telefona olan ilgiyi de arttırmak isteyen Lenovo, ara sıra telefon hakkında önemli bilgiler paylaşmayı da ihmal etmiyor. Çinli şirketten gelen son açıklamada, Motorola Moto X30’da 1/1.22 inçlik bir sensörün kullanılacağı duyuruldu.

Bu bilgi Motorola’nın ana kamera klasmanında seviye atladığını göstermesi açısından sevinçle karşılanırken, şirketin rakiplerinden biri olan Xiaomi’nin daha geçtiğimiz gün 1 inçlik sensöre sahip Xiaomi 12S Ultra’yı tanıttığı düşünüldüğünde ise üzücü olarak nitelendirildi.

Bununla birlikte Lenovo, aradaki farkı 3 tür odak uzaklığı kullanan kameralarıyla kapatmayı planlıyor. Üstelik bunu yaparken de dünyanın ilk 200MP’lik kamerasına sahip olacak olmanın güvencesini yaşayacağını da hatırlatalım. Bakalım Motorola uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar iddialı olduğu amiral gemisi klasmanında, nasıl bir performans sergileyecek?

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar