Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilNetflix, pek çok giriş düzeyi modele HD dayanağı getiriyor

Netflix, pek çok giriş düzeyi modele HD dayanağı getiriyor

Şinasi Kaya: Netflix, pek çok giriş düzeyi modele HD dayanağı getiriyor 1

Netflix bugün en önemli içerik platformu durumunda ancak tüm özelliklerini kullanabilmek için platformun destek verdiği yongaları tercih etmek gerekiyor. HD yayın veya HDR desteği gibi özellikler belirli yongaları destekliyor. Firma daha yaygın bir tecrübe için yonga desteğini genişletmeye çalışıyor.

Unisoc T6 yonga setlerine HD desteği

Netflix güncellediği listesinde Unisoc markasının yoğun kullanılan T6 serisi yonga setlerine de HD yayın desteği sunmaya başladı. Mobil yonga pazarında MediaTek, Samsung ve Qualcomm hakim durumda ancak Unisoc da yüzde 9 civarı bir paya sahip.

Netflix’in güncellemesinden en çok Nokia sahipleri nasibini alacak. Nokia 8.3 G veya G50 gibi modeller HD yayını desteklerken Nokia T20 gibi henüz yeni tablet modelinde bu destek yoktu. Unisoc T610 desteği ile artık sorun kalmadı. Yine Honor Play 20, Realme C21Y gibi pek çok cihaz bu desteğe kavuşmuş oldu.

Netflix’in ilk güncelleme ile yeni listesine HD desteğini sunması bekleniyor. Samsung’un yeni amiral gemisi Exynos 2200 yonga seti de bir süre önce HD destek listesine eklenmişti. Bununla birlikte Snapdragon 888 veya 8 Gen 1 gibi amiral gemileri henüz listede yok.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Unisoc yongalara Netflix müjdesi

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar