Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaİnternetNetscape devrinden beri hayatımızda olan bu simgeyi, Google Chrome'da artık görmeyeceğiz

Netscape devrinden beri hayatımızda olan bu simgeyi, Google Chrome’da artık görmeyeceğiz

İnternette gezinirken, muhtemelen URL çubuğunda görünen küçük kilit simgesini fark etmişsinizdir. İlişkinizin nitekim inançlı olduğundan emin olmak için yeni bir siteyi ziyaret ettiğinizde bu kilidin olup olmadığını denetim etmek bir internet güvenliği tavsiyesi. Lakin Google, bu kildiin artık güvenlik emeline hizmet etmediğini düşünüyor olsa gerek. Çünkü şirket, kilidi kullanımdan kaldıracağını duyurdu.

Kilit simgesi, ağ temasının tarayıcı ile site ortasında inançlı bir kanal olduğunu ve ağ temasının 3’üncü şahıslar tarafından kurcalanamayacağını yahut gizlice dinlenemeyeceğini belirtmek için vardı ve Netscape’in 1990’lardaki birinci sürümlerinden bu yana tarayıcılarda yer alıyordu. Google artık bu kilit simgesini, denetimleri ve ayarları belirtmek için farklı bir ikon ile değiştirmeyi planlıyor.

Şinasi Kaya: Netscape Devrinden Beri Hayatımızda Olan Bu Simgeyi, Google Chrome'Da Artık Görmeyeceğiz 1 Kilit simgesi yerine bu simge gelecek.

Google kilit simgesini nötr bir göstergeyle değiştirerek, kilit simgesinin bir sayfanın güvenilirliğiyle bağlı olduğu formundaki yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmayı umuyor ve kullanıcılara bu yeni simgeye tıklandığında ortaya çıkan müsaade kontrollerini ve ek güvenlik bilgilerin daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olmayı hedefliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar