Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobilNokia bu sefer iki yeni endüstriyel telefon modelini duyurdu

Nokia bu sefer iki yeni endüstriyel telefon modelini duyurdu

Nokia, endüstriyel uygulamalar için dayanıklılığa muhtaçlık duyulan alanlarda kullanılmak üzere iki yeni endüstriyel telefon tanıttı. Nokia HHRA501x ve Nokia IS540.1 isimli bu telefonlar, dayanıklılık ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Nokia, bu yeni telefonları sunmak için Alman i.safe MOBILE Gmbh şirketi ile işbirliği içindedir.

Nokia’nın bu yeni sağlam telefonları EX olarak sınıflandırılıyor. Hem Nokia HHRA501x hem de Nokia IS540.1 birebir teknik platforma sahip. Telefonlar, madencilik, petrol, gaz ve kimya üzere sanayilerin temas ihtiyaçlarını karşıladığına dair testlerden başarılı bir halde geçti. Bu telefonlar, farklı patlama riski düzeylerine sahip yerlerde ATEXZone 1 yahut ATEX Zone 2 olarak itimatla kullanılabiliyor. Ayrıyeten gerekli frekans bantlarını destekliyorlar ve gerekli sertifikaları aldılar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nokia Bu Sefer Iki Yeni Endüstriyel Telefon Modelini Duyurdu 1

Nokia bu kere iki yeni endüstriyel telefon modelini duyurdu

Nokia IS540.1 modeli, Gorilla Glass 3 muhafazalı 6 inçlik bir ekrana sahip. Telefon, Snapdragon 778 ile benzeri performans özelliklerine sahip bir Qualcomm QCM6490 yonga seti ile çalışıyor. Bu model, 8GB RAM ve 128GB dahili hafızaya sahip. Nokia IS540.1’in kamera özellikleri ortasında otomatik odaklanma özelliğine sahip 48MP art kamera ve 5MP ön kamera bulunuyor. 4.400mAh kapasiteli çıkarılabilir bir pil ile geliyor, lakin pilin ne kadar müddet dayanacağı belirtilmedi. Nokia IS540.1, Nokia 800 Tough ile emsal özelliklere sahip, fakat birtakım geliştirmelerle ve yeni bir logo ile geliyor.

Bu iki Nokia güçlü akıllı telefonun tüm özellikleri şimdi açıklanmadı. Telefonların fiyatı ve ne vakit piyasaya sürüleceği hakkında da şu an için bir bilgi yok.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar