Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobilNothing Phone (2) dayanıklılık testinden alnının akıyla çıktı

Nothing Phone (2) dayanıklılık testinden alnının akıyla çıktı

Nothing, ikinci akıllı telefonu olan Nothing Phone (2)’yi dün global çapta duyurdu. Evvelki modelinden farklı olarak, bu model bir dizi yenilikle geldi. Yeni Glyph Arayüzü, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti, 50 MP Sony IMX890 ana kamera ve daha büyük bir 4.700 mAh batarya ünitesi bu telefonun özelliklerinden bazılarıdır. Bu aygıtın dayanıklılığı ise ünlü YouTuber Zack Nelson, daha uygun bilinen ismiyle JerryRigEverything, tarafından detaylı bir formda test edildi.

JerryRigEverything’in dayanıklılık testinde, Nothing Phone (2) bir dizi güçlü teste tabi tutuldu. Zack, telefonun ekranını çizdi ve bu çizikler, Gorilla Glass ile korunan ekranlarda hayli yaygındır. Çizikler, 6. düzey Mohs sertlik ölçeği ile ölçüldü. Hem ön hem de art kamera sensörleri de camla korundu ve çiziklere karşı sağlam olduğu görüldü. Dikkat alımlı bir halde, parmak izi sensörü çiziklere karşın fonksiyonunu yitirmedi.

Nothing Phone (2) dayanıklılık testinden alnının akıyla çıktı

Cihazın çerçevesi köşeli bir alüminyumdan yapıldı ve sıyırma testinde de çiziklere güçlü olduğu görüldü. Telefon, yanma testinde de başarılıydı. 25 saniye boyunca alevlere maruz kaldıktan sonra bile hasar görmedi. Alevin temas ettiği yerde beyaz bir leke oluştu lakin bu, meyyit piksellerin süratle düzelmesiyle telafi edildi.

En güçlü testlerden biri olan bükme testine gelindiğinde, Zack, telefonu ses düğmelerinin olduğu sol taraftan iki defa bükme denemesi yaptı ve telefonun formu korundu. Lakin, güç düğmesinin bulunduğu sağ tarafta yapılan bükme testinde, besbelli bir ayrılma olduğu görüldü. Buna karşın, aygıt üç deneme sonucunda bile sağlam kalmayı başardı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar