Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilNothing’den şok edici katlanabilir akıllı telefon açıklaması geldi

Nothing’den şok edici katlanabilir akıllı telefon açıklaması geldi

Yenilikçi teknoloji firması Nothing, ikinci akıllı telefon modeli Phone (2)’yi duyurdu. Bu yeni model, firmanın evvelden piyasaya sürdüğü Phone (1) modelinin ardılı olarak tanıtıldı. Nothing’in, özgün ve eşsiz akıllı telefonlar üretmekteki başarısı göz önüne alındığında, firma ilgi cazip bir katlanabilir telefon modeli üretebileceği düşünülebilir. Lakin Nothing’in CEO’su Carl Pei, bu husustaki kanılarını net bir formda söz etti.

Carl Pei, India Today’e verdiği bir röportajda, Nothing’ın katlanabilir akıllı telefon piyasasına girmeyeceğini belirtti. Ona nazaran, bu çeşit aygıtlar şimdi niş bir pazar segmentine hitap ediyor ve genel tüketici kitlesi için gereklilikten çok, bir moda eseri olarak algılanıyor. Pei’nin tabirlerine nazaran, katlanabilir telefonlar çoğunlukla birbirine benziyor ve marka logoları olmadan farklı modeller ayrıştırılamıyor. Bu noktada, Samsung, Huawei, Xiaomi, vivo, Motorola üzere devlerin katlanabilir telefon modelleri piyasada yerini almış durumda.

Konuya enteresan bir yaklaşım da Carl Pei’nin eski firması OnePlus’tan geliyor. OnePlus, birinci katlanabilir telefon modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu durum, Carl Pei’nin katlanabilir telefonları niş bir eser olarak değerlendirmesi ve Nothing’in kullanıcı arayüzü olan Glyph’in de kimileri tarafından gereksiz bir özellik olarak görülmesi ironisini ortaya çıkarıyor.

Carl Pei’nin bu açıklamaları, Nothing’ın akıllı telefon dalındaki eşsiz ve kendine has stratejisini daha da netleştiriyor. Firmanın amiral gemisi Phone (2) modelinin de bu strateji doğrultusunda piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar