Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaBilimÖğrencilere tatil müjdesi! Orta tatil öne çekiliyor, işte yeni tarih!

Öğrencilere tatil müjdesi! Orta tatil öne çekiliyor, işte yeni tarih!

Bilindiği üzere öğrenciler yeni yönetmelik gereği hem Kasım ayında, hem de Nisan ayında 1’er haftalık orta tatile çıkıyorlar. Bu orta tatiller okulun başlangıç yahut bitiş devirlerine eklendiği için eğitim – öğretim devrinde rastgele bir kayıp olmuyor.

Bu sene ki birinci orta tatil, MEB’in yayınladığı takvime nazaran 13 Kasım’da başlayacak ve 17 Kasım’da sona erecek. Elbette hafta sonlarını da işin içerisine kattığımızda önümüzde 9 günlük bir tatil olacağını söyleyebiliriz. Pekala bu tatil tarihinin değişme ihtimali var mı?

Bilindiği üzere beklenmedik ülke çapında bir felaket yaşanmadıktan sonra tatil periyotlarında ya da tatil tarihlerinde rastgele bir değişiklik yaşanmıyor.

Öğrencilere tatil müjdesi! Orta tatil öne çekiliyor, işte yeni tarih!

Fakat meteoroloji uzmanları Kasım ayının birinci haftasında ağır bir kar yağışı olacağını ve İstanbul başta olmak üzere pek çok büyük kentin bu kar yağışından etkileneceğini söylüyorlar. Yurdun genelinde hissedilecek olan soğuk hava dalgasının pek çok kenti de beyaza boyaması bekleniyor.

Bu bağlamda öğrencilerin okuldan geri kalmamaları için orta tatilin öne çekilebileceği ve mümkün kar tatilinin de bu biçimde sübvanse edilebileceği belirtiliyor. Yani kar tatil periyodunda yağacağı için ekstra bir tatil durumu kelam konusu olmayacak ve böylelikle öğrenciler de derslerinden geri kalmayacaklar.

Elbette bu durum şimdilik mutlaklaşmış değil. Muhtemelen önümüzdeki günlerde Kasım ayının başında yurt genelinde havanın nasıl seyredeceği daha kesin bir halde karşımıza çıkacaktır. Büyük ihtimalle ara tatil tarihi de önümüzdeki süreçte katılaşacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar