Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaMobilOnePlus 12'den birinci bilgiler geldi: Snapdragon 8 Gen 3, periskop kamera ve...

OnePlus 12’den birinci bilgiler geldi: Snapdragon 8 Gen 3, periskop kamera ve daha fazlası

Ulaş Utku Bozdoğan: Oneplus 12'Den Birinci Bilgiler Geldi: Snapdragon 8 Gen 3, Periskop Kamera Ve Daha Fazlası 1 Kısa müddet evvel OnePlus Ace 2V ve Nord 3 olmak üzere bütçe telefonlarını tanıtan OnePlus, OnePlus 11’in halefi için hazırlıklara başladı. Bildiğiniz üzere OnePlus 11, uygun fiyatı ve performansı ile akıllı telefon rekabetinde ses getirmeyi başardı. Artık yeni paylaşılan bir rapor, OnePlus 12’nin kimi özellikleri hakkında ipuçları içeriyor. 

OnePlus 12’den birinci bilgiler geldi

Paylaşılan raporda, OnePlus’ın halihazırda “SM8650” model numaları bir aygıt üzerinde çalıştığı tez ediliyor. Bununla birlikte sızıntıda karşımıza çıkan model numarası, Qualcomm’un yaklaşmakta olan amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3‘e atıfta bulunuyor. Snapdragon 8 serisi düşünüldüğünde bu telefonun OnePlus 12 olması kuvvetle olası.

Ayrıca sızıntı kaynağı, aygıtın yeni bir periskop kamera ile test edildiğini ve Snapdragon 8 Gen 3’ün bu yılında sonunda tanıtılacağını bildirdi. Bildirilenlere nazaran amiral gemisi işlemci, bir Cortex-X4 çekirdeğine ve 5 ek performans çekirdeğine sahip olacak. Bu noktada 1+5+2 konfigürasyonuna yönelen Qualcomm, değerli performans iyileştirmeleri ile karşımıza çıkabilir.

Yeni ve geliştirilmiş periskop lensin eklenmesiyle, OnePlus 12’nin daha güzel yakınlaştırma üzere yükseltmeler içereceğini söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere bu sensör, çoğunlukla Galaxy S23 Ultra üzere amiral gemisi sınıfı modellerde karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle OnePlus 12, hem performans hem de kamera odaklı bir model olacak üzere gözüküyor. 

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar