Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaMobilOnePlus’ın bağrından yeni bir marka doğuyor!

OnePlus’ın bağrından yeni bir marka doğuyor!

Oppo her ne kadar ülkemizde yeni yeni filizlenmeye başlasa da, bu markanın geçmişi bir hayli eskiye dayanıyor. Özellikle Xiaomi ile gördüğümüz farklı markalarla pazar payını arttırma stratejini aslında en iyi uygulayan isim olan Oppo, hali hazırda teknoloji dünyasında; OnePlus, Vivo, iQOO, Realme gibi markalarla pazardan olabildiğince fazla pay almaya çalışıyor. Ancak anlaşılan bu kadar farklı marka yetmemiş olacak ki Çinli teknoloji devi alttan yeni isimler çıkarmaya devam ediyor.

Gelen son bilgilere göre OnePlus’a ait modellerden biri olan Nord, yakın zamanda tıpkı diğer isimler gibi ayrı bir marka olarak faaliyetlerini sürdürecek. Zaten bugüne kadar OnePlus Nord modeli, gerek hitap ettiği kitle gerekse de sahip olduğu özelliklerle markanın diğer modellerinden ayrılan bir seriydi. İşte Çinli teknoloji devi bu hamlesiyle ünlü serinin potansiyelini değerlendirerek, kendine yeni bir kulvar daha açmış olacak.

OnePlus’ın bağrından yeni bir marka doğuyor!

Tabi söz konusu isim Oppo olunca, bu ne ilk ne de son şirketleşme hamlesi olacaktır. Öyle ki, tıpkı bugün OnePlus ile Nord örneğinde gördüğümüz gibi, yakın zamana kadar Vivo’nun bir serisi olan iQOO’da üst üste başarılar elde edip, kendine has bir kullanıcı kitlesine ulaşınca, Vivo’dan ayrılmış ve tamamen farklı bir marka olarak yoluna devam etmişti.

Bakalım alt marka anlamında gerçekten çok başarılı bir performans sergileyen Oppo’nun yeni Nord macerası nasıl sonuçlanacak?

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar