Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaOtomobilOtonom araçlar için tarih verildi! Yolları boşaltın

Otonom araçlar için tarih verildi! Yolları boşaltın

Ulaş Utku Bozdoğan: Otonom Araçlar Için Tarih Verildi! Yolları Boşaltın 1

Otoyol Kanunu‘nda önerilen güncellemeler kapsamında, sürücüsüz araba kullanan kişilerin yerleşik ekranlarda televizyon izlemelerine izin verilecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Otonom Araçlar Için Tarih Verildi! Yolları Boşaltın 3

Hükümet, değişikliklerin sürücülerin istendiğinde araçların kontrolünü geri almaya hazır olması gerektiğini söyleyeceğini söyledi. Ancak, sürüş sırasında cep telefonu kullanmak yasak olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Otonom Araçlar Için Tarih Verildi! Yolları Boşaltın 5

Ulaştırma Bakanlığı (DfT), şu anda Birleşik Krallık yollarında kendi kendini süren arabalara izin verilmediğini, ancak kendi kendini sürebilen ilk araçların bu yıl içinde kullanıma hazır olabileceğini söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Otonom Araçlar Için Tarih Verildi! Yolları Boşaltın 7

2025 yılına kadar kendi kendini süren araçlar ile ilgili tam bir düzenleyici çerçevenin uygulanması planlanıyor. Ayrıca, kendi kendini süren araba kullanıcılarının kazalardan sorumlu olmayacağını da belirleyecekler. DfT, bunun yerine bireylerin değil sigorta şirketlerinin birçok durumda taleplerden sorumlu olacağını söyledi.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar