Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaOtomobilDüşük donanım arabalar geliyor! Fiyatlar yarı yarıya ucuzlayacak!

Düşük donanım arabalar geliyor! Fiyatlar yarı yarıya ucuzlayacak!

Ulaş Utku Bozdoğan: Düşük Donanım Arabalar Geliyor! Fiyatlar Yarı Yarıya Ucuzlayacak! 1

Son dönemde otomobil sektörünü derinden sarsan bir kriz söz konusu. Evet çip krizinden bahsediyoruz. Otomobillerin içerisindeki elektronik donanımlar arttıkça, çip tüketimi de doğru orantılı olarak arttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Düşük Donanım Arabalar Geliyor! Fiyatlar Yarı Yarıya Ucuzlayacak! 3

Fakat asıl sorun bu değil. Asıl sorun mevcut arzın, talebi karşılamıyor oluşu. Arz talep dengesi bozulduğu için otomobil fiyatları da ister istemez yükseldi. Fakat buna rağmen üreticiler, çip krizini aşamadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Düşük Donanım Arabalar Geliyor! Fiyatlar Yarı Yarıya Ucuzlayacak! 5

Hali hazırda otomobil üreticileri, pek çok ülkede üretime ara vermek zorunda kaldı. Hatta Türkiye’de de dönem dönem bazı üreticilerin üretime ara verdiklerini görüyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Düşük Donanım Arabalar Geliyor! Fiyatlar Yarı Yarıya Ucuzlayacak! 7

Bu durum otomobil üreticilerini farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş durumda. Bu formüllerden birisi de düşük donanıma sahip araçlar.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar