Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaMobilOxygenOS 13 sunduğu özelliklerle rakipleri kıskandırıyor!

OxygenOS 13 sunduğu özelliklerle rakipleri kıskandırıyor!

Akıllı telefon dünyasının büyüyen ve güçlenen ismi OnePlus, geçtiğimiz gün yeni amiral gemisi modeli OnePlus 10T’yi resmen tanıtmıştı. Bir zamanların amiral gemisi katili markası olan OnePlus, her ne kadar şimdilerde bu sıfatla anılmıyor olsa da, OnePlus 10T o eski günlerde atıfta bulunulacak kadar güçlü bir cihaz olmasıyla dikkatleri yeniden Çinli şirketin üzerine çekmeyi başardı.

Öte yandan her ne kadar yeni amiral gemisinin gölgesinde kalmış olsa da, bu etkinlikte tanıtılan bir diğer isim OxygenOS 13 işletim sistemiydi. OnePlus’ın Android 13 tabanlı yeni işletim sistemi sürümü olan OxygenOS 13, sahip olduğu pek çok özellikle kullanıcılarını heyecanlandırmayı başardı.

OxygenOS 13 sunduğu özelliklerle rakipleri kıskandırıyor!

Yeni sürüme baktığımız zaman ilk dikkat çeken şey, daha gelişmiş Always on Display özelliği oluyor. Bilindiği üzere şu an pek çok marka, bu özelliğe yalnızca 3-4 seçenek ekliyor. Ancak OxygenOS 13 ile birlikte, kullanıcılar bu alanı çok daha fazla kişisel hale getirip akıllı telefonlarının kilitlerini açmadan bu menülere erişebilecekler.

Telefonun bir diğer yeniliği ise Zen modu. Akıllı telefon kullanıcılarını biraz olsun cihazlarından uzaklaştırmak ve kendileriyle baş başa kalmalarını sağlamak için geliştirilen bu mod, istenilmesi halinde arka fonda güzel müzikler de sunabiliyor.

Ayrıca akıllı başlatıcı özelliği sayesinde yeni işletim sisteminin yüklü olduğu telefonlarda, artık klasörün içerisindeki bir uygulamayı başlatmak için ilk önce o klasöre girmeye gerek kalmayacak. Bundan sonra klasöre dokunarak içindeki uygulamaları başlatabilecek olan OxygenOS 13 sahipleri, bu sayede gereksiz bellek sarfiyatının da önüne geçmiş olacaklar.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar