Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaMobilPixel 7a modeli paramparça oldu!

Pixel 7a modeli paramparça oldu!

Geçtiğimiz hafta Vivo imzalı X2’yi modüllerine ayıran bir YouTube kanalı artık de Pixel 7a’yı paramparça etti.

Google’ın yeni orta segment telefonu olan Pixel 7a, tanınan YouTuber JerryRigEverything tarafından gerçekleştirilen dayanıklılık testine katıldı. Telefon, bu ayın başlarında resmi olarak duyuruldu. En bariz özelliği, Pixel 7a’nın üst seviye Pixel 7 serisine kıyasla plastik bir gövdeye sahip olmasıdır. Fakat, telefonun dayanıklılık testinde aldığı sonuçlar dikkat caziptir.

Dayanıklılık testi, Zack’in Pixel 7a’nın ekranını bir jilet bıçağı ile çizmeye çalışmasıyla başladı. Gorilla Glass 3 ile korunan ekran, 6. düzeyde çizik oluşmaya başladı ve 7. düzeyde bu durum daha da ağırlaştı. Ayrıyeten, telefonun metal çerçevesi de çizilmeye karşı epeyce hassastı. Metal ses açma ve kapama tuşları da çıkartılabilir özelliğe sahipti. Telefon, alev testine tabi tutulduğunda, 25 saniye boyunca alev dayanıklılığı sergiledi ve akabinde süratle olağana döndü.

Video içinde en dikkat çeken an, Pixel 7a’nın bükülme testi sonuçlarıydı. Telefon, her iki taraftan da ağır bir baskıya karşın, dayanıklılığını sürdürdü ve bükülme göstermedi. Bu durum, bilhassa aygıtın plastik bir gövdeye sahip olduğu göz önüne alındığında epeyce şaşırtıcıydı. Zack’e nazaran plastik, camdan daha güçlü olabilir zira cam, ağır bir baskı altında kesimlere ayrılabilir.

Google’ın bu orta segment telefonu Pixel 7a, daha üst düzey olan Pixel 7 Pro modeline kıyasla dayanıklılık testlerinde daha uygun sonuçlar elde etti. Pixel 7a’nın bükülme testi sonucu, yakın vakitte test edilen ASUS ROG Phone 7 Ultimate’a kıyasla bile daha üstündü.

Temel özelliklerine gelince, Pixel 7a, 6.1 inç 90Hz OLED ekran ve 64MP + 13MP art kameralarla donatılmış bir telefon. Aygıtı Tensor G2 yonga seti destekliyor ve 4.300mAh batarya ile gücünü alıyor. Ayrıyeten cihazda kablosuz şarj takviyesi de bulunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar