Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilPixel 8a'nın birinci değerli imajları sızdırıldı

Pixel 8a’nın birinci değerli imajları sızdırıldı

Google, yeni kuşak amiral gemisi olan Pixel 8 serisini tüm dünyada tanıttı. Arama devi, geleneğini sürdürerek, amiral gemisi Pixel 8 modellerinin uygun fiyatlı orta segment sürümünü duyurmayı planlıyor. Pixel 8a, şirketin yıllık I/O Geliştirici konferansında mevcut Pixel 7a’nın devamı olarak gelecek yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Artık, lansmandan aylar evvel, Pixel 8a‘nın sızdırılan görselleri, aygıtın nasıl göründüğüne dair bize bir fikir veriyor.

Hemen başta belirtelim, Pixel 8a‘nın tüm kenarlarında daha yuvarlatılmış köşelere sahip olduğunu görebiliriz. Bu, onu büyük kardeşi Pixel 8 serisinden ayırıyor. Yaklaşan telefon, Pixel 7a‘ya nazaran daha uzun bir ekran oranına ve daha az genişliğe sahip üzere görünüyor. Art panelde, iki kamera sensörünü barındıran hap formunda bir kesikle yatay bir köprü korunuyor. Aygıt ince bir profile sahip ve Şeftali renk seçeneğinde görülmekte.

Cihazın ön yüzünde, merkezi hizalanmış delikli bir kesik bulunuyor. Ayrıyeten kalın bir alt çene de göze çarpıyor. Ekranın 6,1 inç ölçmesi bekleniyor.

Boyut olarak Pixel 8a‘nın 152,1 x 72,6 x 8,9mm ölçülerinde olacağı belirtiliyor. Akıllı telefonun sağ tarafında ses düğmeleri ve güç düğmesi bulunuyor, sol kenarda ise bir SIM kart yuvası mevcut. Aygıtın alt kısmında USB-C portu ve stereo hoparlörler bulunurken, telefonun üst kısmı, ultra geniş bant anteninin ve bir kulaklığın varlığını doğruluyor.

Bu yılın Ağustos ayında, ‘Akita’ kod isimli bir Google telefonu, Geekbench benchmark platformunda görüntülendi. Bu aygıtın Pixel 8a olduğu düşünülüyordu. Listede, kutudan Android 14 işletim sistemiyle birlikte gelen ve 8GB RAM ile eşleştirilmiş Tensor G3 yonga setinin daha düşük saat suratında bir versiyonunu gördük.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar