Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilPixel 8'in kamera özellikleri öbür modellere de uygulanabiliyor!

Pixel 8’in kamera özellikleri öbür modellere de uygulanabiliyor!

Google, Pixel 8 serisi akıllı telefonlarını yeni kamera özellikleriyle duyurdu. Dikkat alımlı olan, bu özelliklerin kimilerinin sırf Pro modeli için özel olduğu; manuel odaklama, deklanşör suratı ayarları ve ISO denetimleri üzere özellikler bu modele özel sunuluyor – en azından Google’ın argümanı bu tarafta.

İlginç bir halde, ünlü bir duyumcu olan Kamila Wojciechowska, Pixel 8 Pro’nun özel kamera özelliklerini Pixel 8′in Google Kamera APK’sini modifiye ederek Pixel 7 Pro’da çalıştırabildiğini paylaştı.

Aslında, X (daha evvel Twitter olarak bilinen platform) üzerinde bu kamera özelliklerini 7 Pro‘su üzerinde sergileyen bir dizi paylaşımda bulundu. Ayrıyeten bu özelliklerin “herhangi bir Tensor Pixel’de, 6’dan 7 Pro’ya kadar tam manasıyla çalıştığını” belirtti. Yani birkaç yıl evvel satın almış olduğunuz bir Pixel’e sahipseniz, modifiye edilmiş bir Google Kamera APK ile bu özellikleri problemsiz bir halde kullanabilirsiniz.

Pixel 8’in kamera özellikleri başka modellere de uygulanabiliyor!

Wojciechowska’nın Pixel 7 Pro’da aktive edebildiği kamera özellikleri ortasında, odaklama tepelemesi ile manuel odaklama, lensler ortasında geçiş yapma ve deklanşör suratı ile ISO’yu değiştirme yer alıyor.

Odak tepeleme, bir fotoğraf çekmeden evvel neyin odakta olduğunu belirtmek için vurgulu çizgileri kullanan Google’ın yeni bir özelliğidir. Fakat Wojciechowska’ya nazaran, Pixel 8 Pro‘nun Gece Görüşü olmadan deklanşör suratını 16 saniyeye kadar ayarlamanıza müsaade verirken, kendi Pixel 7 Pro‘su yalnızca 8 saniyeye kadar deklanşör suratını destekliyor, fakat kamera arayüzü 16 saniye gösteriyor.

Aynı biçimde, deklanşör suratını ve ISO’yu manuel olarak denetim edebilir yahut bunlardan birini otomatik bırakıp başkasını ayarlayabilirsiniz.

Google Kamera’nın modifiye edilmesi, Android topluluğunda yeni bir trend değil, zira beşerler ekseriyetle Google’ın kamera uygulamasını yazılım özellikleri ve son süreç algoritması nedeniyle tercih ediyor. Bu yüzden, Pixel 8 Pro’nun özel kamera özelliklerinin gelecekte Samsung yahut Xiaomi telefonlarında görmek şaşırtan olmaz.

Neyse ki, Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘ya da Zoom Enhance, geliştirilmiş Magic Eraser, Audio Magic Eraser ve Best Take üzere birtakım yeni kamera özellikleri ekliyor. Bu özellikler 12 Ekim’de kullanıma sunulacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar