Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilPixel 9 haberleri kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı

Pixel 9 haberleri kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı

Google, Pixel 9 serisi akıllı telefonları için bir sonraki kuşak Tensor G4 yonga seti üzerinde çalışıyor. Bu telefonların 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Samsung’un Sistem LSI kısmı ile işbirliği içerisinde olan Google, Tensor G4 yonga setini geliştiriyor. Bu yonga seti, kod ismi Zuma Pro olarak anılıyor ve Samsung’un şimdi piyasaya sürülmemiş Exynos 2400 temel alınarak hazırlanıyor. Performans olarak evvelki model olan dokuz çekirdekli Tensor G3’ten biraz daha düzgün olması bekleniyor.

Tensor G3 yonga seti, kod ismi Zuma olarak biliniyor ve Samsung’un Exynos 2300 temelinde geliştiriliyor. G3 yonga seti “Ripcurrent” isminde bir kart üzerinde, G4 yonga seti ise “Ripcurrent Pro” isimli bir kart üzerinde test ediliyor.

Pixel 9 haberleri kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı

2025 yılında, Google, büsbütün özelleştirilmiş Tensor G5 yonga setini içerecek Pixel 10 akıllı telefonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Yonga seti üretim sürecinde değerli bir değişiklik yaparak üretimini Samsung’dan TSMC’ye taşıyor. Bu adım, Google’ın gelecekteki aygıtları için özgün bir yonga seti oluşturma amacının bir kesimidir.

Geçmiş raporlara nazaran, Google, Tensor G3 yonga seti ile donatılmış Pixel 8 ve Pixel 8 Pro akıllı telefonları 4 Ekim 2023’te piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu telefonlarda tasarım ve kamera istikametinden değerli iyileştirmeler bekleniyor.

Her iki model de daha büyük ISOCELL GN2 ana kamera sensörleriyle gelirken, Pixel 8 Pro, 64MP ultra geniş açılı bir kamera, Pixel 8 ise 12MP ultra geniş açılı bir kamera içerecek. Pixel 8 Pro, 5x optik zoom özelliğine sahip 48MP telefoto kamera ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar