Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaDonanımPlayStation VR2, Tobii imzalı göz izleme teknolojisiyle geliyor

PlayStation VR2, Tobii imzalı göz izleme teknolojisiyle geliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Playstation Vr2, Tobii Imzalı Göz Izleme Teknolojisiyle Geliyor 1

CES 2022 etkinliğinde yeni sanal gerçeklik gözlüğü Playstation VR2’yi tanıtan Sony, günümüzde Microsoft Flight Simulator, American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator gibi yapımlar için göz izleme cihazları sunan yüksek teknoloji şirketi Tobii ile yeni bir iş birliğine gidiyor.

Oyun performansını etkileyebilir

Bildirilenlere göre 1 Temmuz tarihli basın açıklamasında Sony ile ortaklığa imza atıldığını duyuran Tobii CEO’su Anand Srivatsa, ”PlayStation VR2, sürükleyici sanal gerçeklik (VR) eğlencesi için yeni bir temel oluşturuyor ve dünya çapında milyonlarca kullanıcının göz izlemenin gücünü deneyimlemesini sağlayacak.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Srivatsa, Sony ile yapılan bu anlaşmadan elde edilecek gelirin şirketin 2022 gelirinin yüzde 10’undan daha fazlasını oluşturacağını belirtti.

Bir Youtuber kendi Playstation 5 Slim versiyonunu tasarladı

1 hf. önce eklendi

Yeni haber ile beraber Sony’nın ilk kez Playstation VR2 için yabancı bir şirket ile ortaklık kurduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte 120Hz yenileme hızı, OLED ekrangöz başına 2000×2040 çözünürlük ve altı eksenli hareket algılama sistemi ile gelecek Sony Playstation VR2, yeni göz izleme teknolojisiyle yalnızca gözlerin odaklandığı noktaların oluşturulmasına fırsat tanıyarak oyunlarda alınan performansı bir üst noktaya taşıyabilir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Çevre Birimleri Haberleri
  • PlayStation VR2, Tobii imzalı göz izleme teknolojisiyle geliyor

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar