Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaMobilPOCO POCO F5 Pro ve POCO F5 Tanıtıldı! İşte Özellikleri!

POCO POCO F5 Pro ve POCO F5 Tanıtıldı! İşte Özellikleri!

POCO, düzenlediği aktiflikte yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Tanıtımda, geçtiğimiz 5 yıl boyunca kullanıcılarının isteklerini anlamak ve geliştirmek için teknolojik olarak neler yapabileceklerini araştırdıklarını söyleyen POCO yetkilileri, edindikleri bilgi birikimini POCO’nun yeni amiral gemisi modellerine aktarmışlar.

Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciden alan şirketin yeni amiral gemisi POCO F5 Pro, WQHD+ 120Hz AMOLED Nokta Ekrana sahip birinci POCO eseri olarak öne çıkıyor. Başka taraftan POCO F5 de Snapdragon 7+ Gen 2 işlemciye sahip birinci akıllı telefonlar ortasında başı çekmesiyle öne çıkıyor.

POCO, bu 2 telefonu ileriye dönük en yeterli teknolojilere sahip olmak isteyen teknoloji meraklıları için tasarladığını açıklıyor. Bu 2 aygıt, oyun oynamayı, fotoğraf çekmeyi, görüntü içeriği oluşturmayı yahut birden fazla uygulama kullanmayı isteyenlerin beklentilerini karşılayacak tarafta özellikler içeriyor.

Şinasi Kaya: Poco Poco F5 Pro Ve Poco F5 Tanıtıldı! İşte Özellikleri! 1

POCO F5 Pro Özellikleri Neler?

Oyun oynamak yahut sinema izlemek için en âlâ aygıtlardan biri olan POCO F5 Pro, üst düzey görsel tecrübe için WQHD+ 120Hz AMOLED ekran kullanıyor. 1400 nit (en yüksek parlaklık) parlaklık ve 68 milyar gerçekçi renk sunabildiği tezi taşıyan POCO F5 Pro, böylelikle ekranını en fazla merak ettiğimiz telefonlardan biri. Bu pahaları karşılayıp karşılamadığını POCO F5 Pro incelemesinde vereceğiz.

Snapdragon 8+ Gen 1 ile donatılan POCO F5 Pro, Buhar Odası içeren LiquidCool 2.0 Teknolojisi ve akıllı çerçeve stabilizasyon teknolojisi FEAS 2.2’ye sahip. Bu teknoloji, ısıyı verimli bir formda dağıtarak performansı düzgünleştiriyor. Bu da pilin ve aygıtın ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor.

POCO F5 Pro da kameralar da geliştirilmiş. Böylelikle daha net fotoğraf ve görüntüler çekebilen kararlı ve süratli bir kameraya sahip. 64 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kameraya sahip olan telefonun ön kamerası da 16 MP düzeyinde. Ayrıyeten, 8K görüntü çekiminin yanı sıra OIS ve EIS dayanağına sahip olması da telefonun en değerli artılarından.

Şinasi Kaya: Poco Poco F5 Pro Ve Poco F5 Tanıtıldı! İşte Özellikleri! 3

Son olarak, POCO F5 Pro’nun 5160 mAh kapasitesinde bataryaya sahip olduğunu söyleyelim. Buna ek olarak telefonda birden fazla süratli şarj usulü mevcut durumda. POCO, telefonunuzu şarj etmeniz gerektiğinde, 30W kablosuz şarj takviyesi ile 30 dakikada, 67 W turbo şarj teknolojisi ile 15 dakikada şarj seviyesini yüzde 50’ye çıkartabileceğinizi sav ediyor. Bunu da yeniden test edip öğreneceğiz.

POCO F5 Pro Siyah ve Beyaz olmak üzere 2 farklı renk ve 3 farklı varyant seçeneğiyle yakında satışa sunulacak. Bunlar sırasıyla 8GB+256GB, 12GB+256GB ve 12GB +512GB. POCO F5 Pro fiyatı şimdi muhakkak değil.

Şinasi Kaya: Poco Poco F5 Pro Ve Poco F5 Tanıtıldı! İşte Özellikleri! 5

POCO F5 Özellikleri Neler?

POCO F5, bilhassa güçlü işlemcisiyle dikkat çekiyor. Çünkü bu telefon dünya genelinde birinci Snapdragon 7+ Gen 2 platformunu kullanan telefonlar ortasında başı çekiyor. Böylelikle güçlü bir taşınabilir oyun tecrübesi isteyen ve performans konusunda kaygı etmek istemeyenlere hitap eden bir akıllı telefon oluyor.

Tanıtımda POCO F5’in sahip olduğu yeni 5G çipsetin Antutu test uygulamasında bir evvelki kuşağa nazaran yüzde 31 daha yüksek puan elde ettiği söylenirken, bunun değerli bir kazanım olduğu açık. Telefonun içerdiği LiquidCool Technology 2.0 sayesinde ek performans gerektiği anlarda Buhar Odası devreye giriyor ve böylelikle çipset ısındıkça oluşan ısı emilerek ısı dağılımı gerçekleştirilebiliyor.

POCO F5’in ekranı 6.67 inç boyutunda Flow AMOLED panelden oluşuyor. 120Hz tazeleme suratına sahip olan telefonun yüzde 93.4 ekran-gövde sahip olması da geniş bir manzara tecrübesi sağlayacak ölçüde. Ekran için 1920 Hz PWM karartma ve SGS Low Blue Light Ex sertifikaları da alınmış; böylelikle göz muhafazası sayesinde gözleri yormayacaktır.

POCO F5’in kameraları da geniş özellikler sunuyor. Telefonun art kamera suramı çok sayıda fonksiyon ve filtreye sahip 64MP ana kamerayla kullanıcıları karşılıyor. Snapdragon 7+ Gen 2 tarafından desteklenen gelişmiş kamera sürece sistemi ile kameranın suram ve fotoğraf çekme suratı kıymetli ölçüde artmış durumda. Ayrıyeten, 4K görüntü çekimi, telefonun hareket ettirilmesinden kaynaklanan bulanıklığı azaltan OIS ve EIS özelliklerinden yararlanıyor.

POCO F5 Beyaz, Mavi ve Siyah olma üzere 3 farklı renk ve 2 farklı varyant seçeneğiyle yakında satışa sunulacak. Bunlar sırasıyla 8GB+256GB ve 12GB+256GB. POCO F5 fiyatı şimdi aşikâr değil.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar