Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaOtomobilPorsche ve Audi, Formula 1'e katılıyor!

Porsche ve Audi, Formula 1’e katılıyor!

Ulaş Utku Bozdoğan: Porsche Ve Audi, Formula 1'E Katılıyor! 1

Geçen yılki söylentiler, Porsche ve Audi’nin F1’e katılmasıyla alakalıydı. Bunun artık bir söylenti değil, bir gerçek olduğu ortaya çıktı. Volkswagen Grubu‘nun CEO’su Herbert Diess, “Dialog with Diess” adlı bir YouTube Canlı Yayınında sonunda bu haberi doğruladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Porsche Ve Audi, Formula 1'E Katılıyor! 3

Diess, Volkswagen’in marka imajına uymadığı için F1’de yer almayacağını, ancak Porsche ve Audi’nin 2026’da yeni kurallar geldiğinde rekabet edebileceğini söyledi. Diess, 2026’da yönetmelik değiştikten sonra, şu anda en yüksek motor sporu olan F1’e katılmanın mükemmel bir fırsat olduğunu söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Porsche Ve Audi, Formula 1'E Katılıyor! 5

VW’nin üst yönetimi daha önce mühendislerin yeni bir güç aktarma organı geliştirmek için kabaca dört yıla ihtiyaç duyduğunu belirttiğinden, karar da tam zamanında olmuş oluyor. Kısacası takımların 2026 sezonuna hazır olmaları için şimdiden çalışmalara başlamaları gerekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Porsche Ve Audi, Formula 1'E Katılıyor! 7

Yol arabaları için geçerli olmayan parçaların düşürülmesinin yanı sıra, F1 arabaları 2026 yılına kadar yüzde 100 sentetik yakıtla çalışacak. Bu, Porsche’yi destansı bir güç aktarma organı inşa etmek için birinci sınıf bir konuma getiriyor, çünkü bu yakıtın arkasındaki ana itici güçlerden biri Porsche.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar