Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilRealme 12 Pro serisi onaylandı

Realme 12 Pro serisi onaylandı

Realme, yakın vakitte gerçekleşen GT 5 Pro lansmanının akabinde, Realme 11 Serisi’nin halefi olan Realme 12 Serisi’ni de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni akıllı telefonlar, Hindistan’da BIS Sertifikasyonu’nda görüldü. Sürpriz bir formda, hem Realme 12 Pro hem de Realme 12 Pro 5G, Birleşik Arap Emirlikleri’nin TDRA sertifikasyonunda yer aldı.

Realme 12 Pro (RMX3842) ve Realme 12 Pro+ (RMX3840) modelleri TDRA’da yer alırken, yaklaşan akıllı telefonların özellikleri yahut teknik ayrıntıları hakkında bilgi verilmedi. Fakat bu liste, Realme 12 Serisi’nin yakında global pazarda lanse edileceğini doğruluyor.

Realme 12 Serisi’nin mümkün özellikleri ortasında, 3nm sürecinde üretilen Qualcomm Snapdragon 7 gen 3 yonga seti ve Adreno GPU yer alıyor. Realme 12 Pro’nun 32MP IMX709 telefoto lensle ve 2x optik zoom takviyesiyle gelmesi bekleniyor. Realme 12Pro+’ın ise 3x optik zoom özelliği bulunan 64MP Omnivision OV64B lensle donatılması öngörülüyor.

Realme 12 Pro serisi onaylandı

Cihazda, dairesel kamera tasarımı içine yerleştirilmiş çift art kamera modülü bulunacak. Realme 12 Serisi, yakında global pazara çıkması beklenen Redmi Note 13 Serisi ile rekabet etmesi olası; bu seri zati Çin’de mevcut. Lansmanla ilgili ayrıntılar şimdi açıklanmadı, lakin bu ay sonu yahut gelecek ayın başında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Beklenen perakende fiyatı ise yaklaşık 2000 yuan, yani yaklaşık 273 dolar.

Resmi Realme hesabından yapılacak tanıtımlarla daha fazla bilgi edinmeyi bekliyoruz. Ek olarak, Realme, yakın vakitte Hindistan’da Realme 11 5G ve Realme 11x 5G modellerini tanıttı. Realme 11 5G, 108MP ana sensör, 3x kamera zoom ve 67W SuperVooc şarj takviyesi sunuyor. Realme 11x 5G ise 64MP kamera, 67W SuperVooc şarj dayanağı ve 120Hz yenileme suratına sahip 6.72 inç FHD+ ekran ile piyasaya çıktı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar