Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilRedmi K60 Ultra’nın yeni bir manzarası sızdırıldı

Redmi K60 Ultra’nın yeni bir manzarası sızdırıldı

Gelecek olan Redmi K60 Ultra akıllı telefon hakkında çeşitli ayrıntılar geçtiğimiz hafta bir raporla gündeme gelmişti. Bu ayrıntılar ortasında RAM ve depolama seçenekleri ile aygıtın hangi renklerde piyasaya sürüleceği yer alıyordu. Artık ise, K60 Ultra’ya dair tasarımı ortaya koyan renderlar ve tanıtım görselleri duyumcular tarafından çevrimiçi olarak yayımlandı. Bu ayrıntıları yakından inceleyelim.

Telefonun art kısmında yer alan tasarım, daha evvelki duyumlarla paralel formda, kare formunda bir kamera modülü içeriyor. Bu modülde iki büyük ve bir küçük daire halindeki kameralar ile çift tonlu LED flaş bulunuyor. Ayrıyeten sol alt köşede dikey olarak yerleştirilmiş Redmi logosu dikkat çekiyor. Telefonun ön tarafına geçildiğinde ise, ince çerçeveler içerisine yerleştirilmiş delikli bir kamera tasarımı karşılıyor bizi.

İnanç Can Çekmez: Redmi K60 Ultra’nın Yeni Bir Manzarası Sızdırıldı 1

Redmi K60 Ultra’nın yeni bir imajı sızdırıldı

Redmi K60 Ultra‘nın özellikleri söylentilere nazaran hayli etkileyici. 6.7 inç büyüklüğünde bir OLED ekranın kullanılması ve bu ekranın 1.5K çözünürlüğe ve 144Hz yüksek yenileme suratına sahip olması bekleniyor. Android 13 ve MIUI 14 işletim sistemlerinin kutudan çıktığı aygıt, Dimensity 9200 Plus yonga seti tarafından destekleniyor.

Bellek ve depolama konusunda iki farklı varyantın bulunduğu söylentiler ortasında. Birinci modelde 12 GB LPDDR5x RAM ve 512 GB UFS 4.0 depolama bulunurken, ikinci modelde ise 16 GB RAM ve 1 TB depolama kapasitesi olacağı düşünülüyor. Pil kapasitesi konusunda da 5,000mAh ile 5,500mAh ortasında geniş bir kapasitenin bulunacağı ve bu pilin 120W’a kadar süratli şarj takviyesi sunacağı söyleniyor.

Renk seçenekleri konusunda ise, Redmi K60 Ultra’nın Şık Siyah ve Canlı Mavi renklerinde piyasaya sürüleceği kestirim ediliyor. Fakat, bu ayrıntıların hala kesin olmadığını ve gerçek çıkışın farklılık gösterebileceğini belirtmemizde yarar var.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar