Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilRedmi K70'in tasarımı neredeyse netleşti

Redmi K70’in tasarımı neredeyse netleşti

Redmi K70 serisi, bu yılın sonuna yanlışsız piyasaya sürülecek en çok beklenen telefonlar ortasında yer alıyor. Çin lansmanında Lu Weibing, bu serinin lansmanına dair ipuçları vermişti. Lakin şirket bu yeni serinin teknik özellikleri hakkında şimdi resmi bir bilgilendirme yapmamış olsa da, geçmişteki sızıntılar ve sertifikalar birtakım bilgileri gözler önüne seriyor. Weibo üzerindeki Digital Chat Station isimli duyumcu hesabının paylaştığı bilgilere nazaran, Redmi K70’in tasarım tarafından Xiaomi 13T’ye benzemesi bekleniyor.

Redmi K70, kare halinde bir kamera modülüne sahip olacak ve bu modülde üç art kamera bulunacak. Telefonun dizaynında plastik yerine cam materyal kullanılacak. Ek olarak, telefonun çerçevesi büsbütün metalden oluşacak, bu da telefonun daha kaliteli ve şık bir yapıya sahip olmasını sağlayacak. Aygıtın 5000 mAh kapasiteli bir bataryası olması bekleniyor.

Redmi K70’in tasarımı neredeyse netleşti

Bir mühlet evvel Geekbench’te 23117RK66C model koduyla görülen Redmi K70’in sekiz çekirdekli bir CPU’ya sahip olduğunu biliyoruz. Bu CPU, 1 + 2 + 5 çekirdek konfigürasyonuna sahip ve azamî 3.19 GHz suratında çalışıyor. Bu bilgiler, yonga setinin Snapdragon 8 Gen 3 olabileceğini düşündürse de, bu mevzuda kesin bir bilgiye sahip değiliz. Lakin, Redmi K60’da Snapdragon 8 Gen 2’nin bulunduğunu göz önünde bulundurarak, K70’in yeni kuşak yonga setiyle geleceğini söylemek aldatıcı olmayacaktır.

Xiaomi 14’e misal biçimde, Redmi K70’in de 90W süratli şarj dayanağına sahip olması bekleniyor. Lakin serinin Pro modeli, standart modele nazaran daha üstün özelliklere sahip olacak ve 120W süratli şarj dayanağıyla gelmesi mümkün.

Özetle, Redmi K70 serisi, hem tasarım hem de teknik özellikler açısından epeyce argümanlı geliyor. Bu yılın sonuna yanlışsız bu serinin tanıtılması ve piyasaya sürülmesi teknoloji severler tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar