Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaOyunRogue Trader için yeni yama külfetli noktaları gideriyor

Rogue Trader için yeni yama külfetli noktaları gideriyor

Owlcat Games, Warhammer 40,000: Rogue Trader oyununun geliştirilmesine devam ediyor ve bu süreçte oyuncuların karşılaştığı birtakım meseleleri düzeltmeye yönelik adımlar atıyor. En son yayınladıkları 1.0.88 numaralı yama ile oyunun genelinde değerli değişiklikler gerçekleştirdiler. Bu yama, marifet denetimlerinin her alanda kolaylaştırılmasını içeriyor ve oyuncuların oyun tecrübesini uygunlaştırmayı amaçlıyor. Bir sonraki büyük yamanın ise 2024 Ocak ayında yayınlanması bekleniyor.

1.0.88 yaması, oyun ilerlemesini engelleyen yahut yalnızca makul seçeneklerle çalışan birçok kırık vazife ve kesilmiş sahnelerin düzeltilmesini içeriyor. Bunun yanı sıra, eşya ve yeteneklerde kapsamlı değişiklikler, oyunun optimizasyonunun uygunlaştırılması, yan karakter vazifeleri ve reaksiyonlarında yapılan ayarlamalar da yamanın içeriğinde yer alıyor. Sistem stabilitesinden, çok oyunculu modda senkronizasyon problemlerine, bozuk anlatı vazifelerinden silah hasarına kadar birçok bahiste iyileştirmeler yapıldı. Bilhassa Ulfar isimli Space Wolf karakterinin kullanıcıları tek taraflı bir seyahate çıkaran o meşhur merdiveni de bu yamayla düzeltilmiş durumda.

Becerik denetimlerinin kolaylaştırılması, özellikle bilgi, ikna yahut tıbbi becerileri kullanmayı tercih eden oyuncular için yararlı olacak. Fakat, oyunun devasa RPG kampanyası hala birtakım yanlışlar ve teknik sıkıntılar içeriyor ki, bu durum ilerlemeyi zorlaştırıyor. Örneğin, Heinrix van Calox ile romantik bir alakaya girdiğimde, bu durumun onu bir “seks modu”na kilitleyerek savaşta kullanılamaz hale getirdiğini fark ettim. Ekipmanlarını donatamadım ve savaşta kullanamadım. Inquisition casusuyla ayrılmak zorunda kaldım ki bu da onun savaş yeteneklerini tekrar aktifleştirdi.

Buna karşın, Owlcat Games’in oyunu daima düzgünleştirmeye devam etmesi olumlu bir gelişme olarak görülebilir. Bu eforları, oyunun daha stabil ve meselesiz bir hale gelmesine katkıda bulunuyor ve oyunculara daha keyifli bir tecrübe sunuyor. Oyunun geleceği için bu tıp düzenlemelerin devam etmesini umuyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar