Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaDonanımSamsung, AR/VR tecrübesini yükseltecek yeni sensörleri tanıttı

Samsung, AR/VR tecrübesini yükseltecek yeni sensörleri tanıttı

Samsung, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve hatta akıllı telefonlar için kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmayı vaat eden iki yeni sensör, ISOCELL Vizion 63D ve ISOCELL Vizion 931’i piyasaya sürdü. Her bir sensör, sanal ve artırılmış gerçeklik tecrübelerini geliştirmek için eşsiz yetenekler sunuyor ve imaj ile derinlik bilgilerini yakalama konusunda farklı zorlukları ele alıyor.

ISOCELL Vizion 63D, 1/6.4 inçlik sensör boyutu ve 3.5µm piksellere sahip bir 3D Vakit Uçuşu (Time-of-Flight, ToF) sensörüdür. Bu sensör, derinliği ve arayı yüksek hassasiyetle ölçebiliyor. QVGA (320×240) çözünürlükte imajları 30fps suratında ve VGA (640×480) görüntüleri yakalayabiliyor.

Samsung, AR/VR tecrübesini yükseltecek yeni sensörleri tanıttı

ISOCELL Vizion 63D, ayrıyeten sanayide bir birinci olma özelliğine sahip. Entegre derinlik algılama ISP özelliği sayesinde başka bir çip gereksinimini ortadan kaldırıyor ve evvelki modellere nazaran yüzde 40 daha az güç tüketiyor. Art Yüzey Saçılma Teknolojisi sayesinde yüksek ışık emilimi ve düşük gürültü avantajı sunuyor.

Aynı vakitte, ISOCELL Vizion iki mod ile geliyor — sel ve nokta — bu modlar, duruma bağlı olarak çözünürlük ve menzili optimize etmeye yardımcı oluyor. Sel modu, daha kısa uzaklıklarda çözünürlüğü önceliklendirirken, nokta modu menzili çözünürlük kıymetine artırıyor.

Öte yandan ISOCELL Vizion 931, tüm sahneleri bir anda yakalayan bir global deklanşör sensörüdür. Sıralı deklanşör sensörlerinin tersine, satır satır tarayarak hareket bulanıklığına neden olabilir. Bu sensör, 640×640 çözünürlük sunuyor ve XR başlıklarında iris tanıma, göz takibi ve yüz/jest algılama üzere uygulamalar için ülkü.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar