Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy S24 Ultra, 24MP varsayılan RAW ayarına geçiyor

Samsung Galaxy S24 Ultra, 24MP varsayılan RAW ayarına geçiyor

Samsung’un yakında piyasaya sürmeyi planladığı Galaxy S24 Ultra modeli, fotoğraf çekimlerinde büyük bir yenilik getiriyor. Bu yeni modelin, varsayılan 12 milyon piksel yerine ham (RAW) imaj yakalamada 24 milyon piksele geçiş yapacağı bildiriliyor.

Bu atak, Apple’ın iPhone 15 Pro serisinde benimsediği stratejiyi yansıtıyor. iPhone 15 Pro, 48 MP sensöründen varsayılan olarak 24 megapiksellik imgeler elde etmek için algoritmik düzenlemeler sunmuştu. Kaynak Ahmed Qwaider tarafından paylaşılan sızıntı bilgiler, Samsung’un Apple’ın görüntüleme teknolojilerindeki ilerlemelerine ayak uydurma hedefinde olduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra, 24MP varsayılan RAW ayarına geçiyor

Galaxy S24 Ultra, esasen çekilmiş fotoğrafları yapay zeka ile geliştirme özelliğine de sahip olacak. Galaxy S23 Ultra’nın 200 MP ana kamerası, 200 MP, 50 MP ve 12 MP modları destekliyordu. Galaxy S24 Ultra hakkında sızan bilgiler, birebir ana kamera çözünürlüğünün devam edeceğini işaret ediyor.

Galaxy S24 Ultra‘nın kamera sisteminde beklenen değerli bir özellik ise “Fotoğraf Düzenleme” fonksiyonu. Samsung, bu özelliği Galaxy Book 4 serisi notebooklardan ilham alarak geliştirmeyi planlıyor. Yapay zeka ögeleriyle zenginleştirilmiş bu özellik, çekilen fotoğrafları uygunlaştırmayı vaat ediyor. Fotoğraf Düzenleme fonksiyonu, Portre, Düzenleme ve Silme olmak üzere üç farklı seçenek sunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar