Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaYapay ZekaSamsung, ChatGPT Rakibi Yapay Zeka Geliştiriyor

Samsung, ChatGPT Rakibi Yapay Zeka Geliştiriyor

Dünya devi teknoloji şirketleri kendi yapay zekâ teknolojilerini geliştirmeye hızla devam ediyor. Son olarak Google, GPT rakibi dil modeli Bard’ı kullanıma açmışken bugün beklenmedik bir yerden de haber geldi.

Daha önce ChatGPT yüzünden şirket içi bilgilerin ifşa olması sonucunda yapay zekâ kullanımını yasaklayan Samsung, yeni haberlere göre kendi aracını geliştirmeye başladı. Şirket, ChatGPT rakibi bir bot için kendi ülkesinin arama motoru ve internet devi Naver ile ortaklık kurdu.

Samsung’un yapay zekâsı hakkında öğrenilen ilk detaylar:

İnanç Can Çekmez: Samsung, Chatgpt Rakibi Yapay Zeka Geliştiriyor 1

Samsung’un Naver ile geliştirdiği yapay zekâ hakkında henüz çok bilgi elde edilmedi. Fakat öğrenilen bilgiler, yapay zekânın ChatGPT gibi herkesin kullanımına açılamayacağı yönünde. Teknoloji, ilk etapta şirketin yalnızca “​​Cihaz Çözümleri Bölümü” çalışanları tarafından kullanılabilecek.

Burada yapılan ilk şirket içi testlerin ardından teknolojinin kullanımı, Samsung telefonlar ve ev eşyalarını içeren Device eXperience bölümüne açılacak.

Yapay zekâ, Samsung için ne işe yarayacak?

ChatGPT ve Samsung çalışanlarının konu olduğu olayda çalışanlar, gizli kodları ChatGPT’ye paylaşıyor, düzenlemesini ve öneriler sunmasını istiyordu. Yeni yapay zekâ da aslında bu konuda bir alternatif olacak.

Samsung, yarı iletkenlerine ilişkin hassas verileri Naver ile paylaşacak. Bu veriler işlenerek yapay zekânın özellikle Samsung’a göre çalışması sağlanacak. Çalışanlar, kodlarını üçüncü taraf hizmet kullanmadan yapay zekâ yardımıyla geliştirecek.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar