Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy S22 serisi için Android 13 ve One UI 5.0 beta...

Samsung Galaxy S22 serisi için Android 13 ve One UI 5.0 beta güncellemesi başlıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Samsung Galaxy S22 Serisi Için Android 13 Ve One Ui 5.0 Beta Güncellemesi Başlıyor 1

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy S22 serisi kullanıcıları için Android 13 tabanlı One UI 5.0 beta güncellemesini başlatıyor. İlk olarak Almanya’da başlayan ve sınırlı sayıda kişiyi kapsayan beta süreci ilerleyen zamanlarda genişletilecek.

Samsung Galaxy S22 Android 13 ve One UI 5.0 Beta güncellemesi nasıl yüklenir?

Samsung’un açıkladığına göre Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi şimdilik sadece Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra modellerini kapsıyor. Beta sürümü indirmek için Samsung Members uygulamasına üye olmak gerekiyor. Samsung ayrıca Beta programına giren kullanıcılara verilerini mutlaka yedeklemelerini tavsiye ediyor. Ayrıca Samsung Pay ve Google Pay gibi temassız ödeme uygulamaları da bu beta yapısında çalışmayacak. Benzer şekilde kullanıcıların üçüncü taraf uygulamalarda uyumsuzluk sorunu ile karşılaşabilecekleri belirtiliyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Snapdragon 8 Gen 2 SoC’den güç alacak

4 sa. önce eklendi

One UI 5.0 ne zaman çıkacak?

One UI 5.0 arayüzü kullanım deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Henüz tam manasıyla özellikleri açıklanmayan yeni UI sürümünde, daha akıcı animasyonlar ve daha hızlı tepkime süreleri vadediliyor. Henüz resmi bir bilgi olmasa da Samsung’un Ekim ayında One UI 5.0’ın kararlı sürümünü yayınlaması bekleniyor. Eylül ayında ise Google’ın Android 13’ün kararlı sürümüyle karşımıza çıkacağı söylenmekte.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar