Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy S24 serisi, iPhone 15 Pro'yu taklit edebilir

Samsung Galaxy S24 serisi, iPhone 15 Pro’yu taklit edebilir

2024’e yaklaşırken, Samsung Galaxy S24 serisi amiral gemisi akıllı telefonlarla ilgili söylentiler ve sızıntılar online ortamda yer almaya başladı. En son gelen bilgilere nazaran, Galaxy S24 serisi, Apple’ın müsaadeden giderek yeni bir premium metal gövde kullanabilir.

Bilindiği üzere Revengus isimli duyumcunun X platformundaki (eski ismiyle Twitter) paylaşımlarına nazaran, Güney Koreli teknoloji devi Galaxy S24 serisi için titanyum kullanmayı planlıyor. Bu, Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra modellerinin titanyum çerçevelerle gelmesi manasına geliyor. Kısa bir bilgi vermek gerekirse, Apple, iPhone 15 serisini tanıttı ve bu serinin üst düzey Pro modelleri de titanyum çerçeve sunuyor. Münasebetiyle Samsung’un da amiral gemisi akıllı telefon serisi için misal bir seçenek sunabileceği düşünülüyor.

Samsung Galaxy S24 serisi, iPhone 15 Pro’yu taklit edebilir

Duyumcu, bu markanın temel model için titanyum çerçeveleri Güney Koreli fabrikasından tedarik edebileceğini belirtti. Fakat Samsung, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra modelleri için titanyumu ortak şirketlerden tedarik edebilir. Bu aygıtlarda titanyumun kullanılacak olması, yaklaşan premium telefonların evvelki sürümlerine nazaran biraz daha hafif olacağı manasına geliyor. Apple’ın titanyuma geçiş yapmasının sebebi, çeliğin epeyce ağır olmasıydı.

Ancak yeni Samsung telefonlarında büyük bir değişiklik beklenmediği için, şirket yeni titanyum çerçeveleri premium aygıtlarını pazarlamak için bir pazarlama terimi olarak kullanabilir. Ayrıyeten, Revengus’un paylaşımına ünlü bir öbür duyumcu olan Ice Universe’den bir karşılık geldiğini belirtmek gerek. Ice Universe, yalnızca Galaxy S24 Ultra’nın titanyum çerçeve kullanacağını sav ediyor. Her ne olursa olsun, Galaxy S24 serisinin 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor, bu nedenle daha fazla güncelleme için takipte kalın.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar