Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilSamsung Health, ilaç takibi özelliğini tanıttı

Samsung Health, ilaç takibi özelliğini tanıttı

Samsung Electronics, yakın vakitte gerçekleştirdiği tasarım değişikliğiyle birlikte, tanınmış Samsung Health uygulamasına yeni bir ilaç takip özelliği ekleyerek değerli bir ilerleme kaydetti. Kullanıcıların sıhhatlerini daha güzel takip etmelerine imkan tanıyan bu yeni özellik, çeşitli aygıtlar, hizmetler ve şahısların sıkıntısız entegrasyonunu garanti ediyor. Bu özellik, bilhassa Galaxy Watch modelleri için bilek ihtarları ile birlikte kullanılabilecek, böylelikle kullanıcılar ilaç programlarını kaçırmayacaklar.

Yeni tanıtılan bu izleme özelliği, Samsung Health kullanıcılarının reçeteli ve reçetesiz ilaçları kolay kolay izlemelerine imkan tanıyor. Uygulama, ilaçlar hakkında geniş bilgiler sunuyor; bunlar ortasında ilaçların açıklamaları, mümkün yan tesirleri ve ilaç etkileşimleri yer alıyor. Kullanıcılar, ilaçlarının hali ve rengi üzere ayrıntıları kaydederek yanlışsız bir ayrım yapabiliyorlar.

Temel bilgilerin sağlanmasının yanı sıra, İlaçlar özelliği, kullanıcıların ilaç dolumları ve alımları için özelleştirilmiş bildirimler ayarlamalarını sağlıyor. Akıllıca önceliklendirilen bu bildirimler, ilgili reçetenin kritikliğine yahut aciliyetine nazaran “nazik”ten “güçlü”ye kadar değişen hatırlatmalar sunuyor.

Samsung Health, ilaç takibi özelliğini tanıttı

Samsung’un ayrıyeten kalp atış suratını ölçebilen ve kablosuz ödemeler üzere başka özellikler sunan Samsung Ring üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu aygıt hala bir dedikodu basamağında ve şimdi resmi bir onayı bulunmuyor. Fakat, önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu özelliği ekleyerek, Samsung Health genel bir sıhhat tecrübesi sunma taahhüdünü güçlendiriyor. Uygulama esasen mindfulness programları, uyku idaresi ve sistemsiz kalp ritmi tespiti üzere gelişmiş sıhhat hizmetleri sunuyor. İlaç takibinin eklenmesi, kullanıcıların ilaç idaresini kapsamlı sıhhat ve refah seyahatlerine meselesiz bir formda entegre etmelerini garanti ediyor.

Özellik birinci olarak bu hafta sonunda ABD’de kullanıma sunulacak ve kısa müddet içinde öteki bölgelere de gelecek. Android 8.0 yahut daha yeni sürümleri çalıştıran tüm akıllı telefonlar, Samsung Health sürüm 6.26 ile bu özelliği alacak. Fakat, bu özellik aygıt modeline nazaran değişiklik gösterebilir. Wear IS aygıtları için ise, saatlerin bu özelliği alabilmesi için Wear OS 4.0 yahut daha yeni bir sürümü çalıştırması gerekiyor. Bu cins özellik eklemeleri, Samsung Health uygulamasını akıllı telefonlarda vazgeçilmez kılıyor. Uygulamanın önde gelen özellikleri, kullanıcıların daha sağlıklı ömür stillerine sahip olmalarını sağlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar