Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilSamsung, robot teknolojileri konusunda çılgın fikirlere sahip

Samsung, robot teknolojileri konusunda çılgın fikirlere sahip

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Electronics, robotik teknolojiler üzerindeki çalışmalarını bir adım ileri taşıyor. Yakın vakitte ABD’de bir dizi robotik patent müracaatında bulundu ve bunlar, yürüme yardımcı aygıtlar ve evcil hayvan izleme makineleri üzere birçok alanda kullanılabilir.

Birincil örneklerden biri, evcil hayvanların hareketlerini ve duygusal durumlarını izleyebilen bir robot teknolojisi. Klasik evcil hayvan robotlarının bilakis, Samsung’un önerdiği modelin otonom özelliklere sahip olduğunu gördük. Yuvarlak bir tasarım ve iki tekerlek ile donatılmış olan bu robot, evcil hayvanların hareketlerini gerçek vakitli olarak izler. Dahası, dahili bir kamera aracılığıyla evcil hayvanın davranışlarını tahlil eder ve duygusal durumunu belirler. Ek olarak, entegre mikrofonlar aracılığıyla evcil hayvanların çıkardığı sesleri tanır ve bu sayede interaktif bağlantı imkanı sağlar.

Samsung ayrıyeten, hareket kabiliyeti sonlu bireylere, bilhassa yaşlılara yardımcı olabilecek bir yürüme yardımcı robot üzerinde çalıştığını belirtti. Bağlantı kusuru olduğunda bile, bu robot evvelce belirlenen yollar boyunca düzgün ve inançlı bir hareket sağlar. İlgili aygıt, güvenliğini kanıtlamak ismine ISO 13849 sertifikasına da sahip.

Samsung, robot teknolojileri konusunda çılgın fikirlere sahip

Samsung’un bir öbür dikkat çeken robot teknolojisi ise, endüstriyel, tıbbi ve mesken ortamlarında kullanılabilecek olan patentli bir robot parmağı. Bu robot parmak, objeleri tespit etme ve kavrama yeteneği sağlayan iki sensöre sahip.

Samsung’un bir başka yenilikçi teknolojisi, bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemek için geliştirilen bir sprey robotu. Sensörleri aracılığıyla dezenfeksiyon gereksinimi olan alanları belirler ve böylelikle otomatik bir tahlil sunar.

Samsung’un yeni patentlerinden bir başkası, robotların yol boyunca çeşitli yükseklikleri algılamalarını sağlayan bir teknolojidir. Bunun yanı sıra, Samsung robotlarına otomatik şarj imkanları sağlamak için bir sensör geliştirdi.

Samsung’un robotik bölümdeki çalışmalarını ağırlaştırmak ismine bir robot mühendislerinden oluşan özel bir takım kurduğunu duyuyoruz. Şirketin yenilikçi yaklaşımının, yürüme yardımcı aygıt üzere yeni eserlerin ilerleyen vakitlerde duyurulmasına yol açacağına inanıyoruz. Samsung’un bu yeniliklerle teknolojik hayat şeklimizi daha ileri taşımayı hedeflediği görülüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar