Perşembe, Aralık 8, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSamsung Savaş Nedeniyle Telefonlarının İsmini Değiştirdi

Samsung Savaş Nedeniyle Telefonlarının İsmini Değiştirdi

Bir aydır tüm dünyanın gözü kulağı Ukrayna’da. Zira Rusya’nın bir ay önce Ukrayna’ya yönelik başlattığı işgal girişimi, tüm dengeleri bozdu. Rusya, Ukrayna’ya topla tüfekle saldırı düzenlerken tüm dünyadan ülkeler, bireyler ve şirketler de Rusya’ya kendi yaptırımlarını uyguluyorlar. Şimdiyse Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘dan dikkat çeken bir hamle geldi.

Rusya-Ukrayna savaşında dikkat çeken detaylardan bir tanesi, Rus askeri araçlarında bulunan “Z” harfiydi. İlk etapta bu ibarenin ne olduğu anlaşılamamıştı ve hatta bazı iddialar da gündeme gelmişti. Rus haber kaynakları ise bu duruma kendilerince açıklama getirmişlerdi. Samsung da tam olarak bu Z harfinden yola çıkarak bir karar aldı. Şirket, katlanabilir ekranlı telefonlarında kullandığı Z harfini kaldırma kararı aldı.

Galaxy Z serisinin ismi tüm dünyada değişebilir

Şinasi Kaya: Samsung Savaş Nedeniyle Telefonlarının İsmini Değiştirdi 1

Samsung, aldığı karar doğrultusunda Estonya, Letonya ve Litvanya’daki internet sitelerinde güncellemeye gitti. Bu güncelleme ile katlanabilir ekranlı telefonlardaki Z takısı tarih oldu. Ancak bu değişiklik, şu an için küresel çapta genişlemedi. Hatta savaşın olduğu Samsung Ukrayna’nın internet sitesinde bile Z takısı hala duruyor.

Samsung Estonya’nın internet sitesi artık böyle görünüyor:

Şinasi Kaya: Samsung Savaş Nedeniyle Telefonlarının İsmini Değiştirdi 2

Samsung Türkiye’deki durumu merak ettiğinizin farkındayız. Yaptığımız son kontrollerde, Samsung Türkiye’nin Z takısı ile ilgili herhangi bir reaksiyon almadığını görüyoruz. Ancak bu durum ilerleyen gün ya da saatlerde değişebilir. Samsung Türkiye, katlanabilir ekranlı telefonlardaki Z takısını kaldırırsa, size bu konuda bilgi vereceğiz

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar