Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilSamsung yeni kuşak telefonlarında elektrikli arabalardan ilham alacak

Samsung yeni kuşak telefonlarında elektrikli arabalardan ilham alacak

Samsung, Galaxy S24 serisinin sonraki kuşak akıllı telefonlarını çalıştıracak olan yeni ve geliştirilmiş bir pil teknolojisi üzerinde çalışıyor üzere görünüyor. Lakin enteresan olan, bu yükseltmelerin elektrikli araç teknolojilerinden ilham alınarak gerçekleştirilmesi.

Elektrikli arabalar, Samsung Galaxy S24 serisi için yeni kuşak pil teknolojilerine ilham kaynağı oldu Yeni bir rapora dayanarak, Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy S24 serisi için pil teknolojisini geliştirmek için elektrikli araç sanayisinde bulunan teknolojiye başvuruyor üzere görünüyor. Şirket, yeni pil teknolojisini ortaklaşa geliştirmek için iki Çinli firmayla işbirliği yapmıştır. Samsung, elektrikli araçlarda bulunan pil yığma teknolojisini kullanacak. Basitçe söylemek gerekirse, bu, fizikî boyutu değiştirmeden pillerin genel kapasitesini artırmak için kullanılan bir formüldür.

Samsung yeni jenerasyon telefonlarında elektrikli arabalardan ilham alacak

Samsung SDI, bu yeni pil teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu, markanın araştırma ve geliştirme ünitesi olan R&D departmanı tarafından yürütülmektedir. Bu ünite, güç kapasitesini artırarak mevcut boyutu müdafaayı maksatlar. Bu emelle, elektrikli araçlar için üretilen Gen 5 pillerden türetilen teknolojiyi kullanan iki Çinli firmayla çalışıyorlar. Öbür bir deyişle, daha küçük boyutlarda kullanılabilen pil teknolojisini küçültüyorlar ve bunu akıllı telefon ve tabletlerde kullanıyorlar.

Özellikle, bu yeni pil teknolojisi, evvelki modellerle emsal genel boyuta sahipken yaklaşık %10 kapasite artışı sağlamaya yardımcı olabilir. Yeni ortak teşebbüs, Güney Kore’nin Cheonan’daki gelişmiş tesisi kullanacak. Bu nedenle, Galaxy S24’ün biraz daha uzun müddet dayanan pil paketleriyle geleceğini bekleyebiliriz. İki Çinli firma da Shenzhen Yinghe Tech’in yığılma ekipmanını tedarik ederek ülkede ofisler açıyorlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar