Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilSamsung'dan Windows için yeni telefon uygulaması

Samsung’dan Windows için yeni telefon uygulaması

Samsung, Galaxy Book 4 serisi dizüstü bilgisayarlarının piyasaya sürülmesinin akabinde, Windows PC’ler için yeni bir Telefon uygulamasını duyurdu. Bu atılımla Samsung, Apple ekosistemindeki üzere bir bütünlüğü hedefliyor üzere görünüyor. Şirketin emeli, iPhone ve Mac ortasındaki problemsiz entegrasyona benzeri bir tecrübe sunmak.

Samsung’un Telefon uygulaması, yalnızca aygıtları yansıtmaktan daha fazlasını yaparak, Windows PC’ler üzerinden Galaxy akıllı telefonların meselesiz bir biçimde yönetilmesine imkan tanıyor. Artık aygıtlar ortasında geçiş yapmaya gerek kalmadan, kullanıcılar Samsung Telefon uygulaması sayesinde çarçabuk arama yapabilir, iletileri denetim edebilir, bildirimleri alabilir ve evrak transferi yapabilirler.

Samsung’dan Windows için yeni telefon uygulaması

Bu uygulama, masaüstünden direkt telefon galerisine, şahıslara ve Samsung Notlar’a erişim imkanı sunuyor. Böylelikle aygıtlar ortası sıkıntısız çoklu misyon ve işbirliği mümkün hale geliyor. Samsung DeX modu ekstra bir avantaj olarak sunuluyor; bu mod, telefona monitör bağlandığında PC gibisi bir tecrübe yaşatıyor.

Ancak şu an itibarıyla uygulamanın sırf Samsung dizüstü bilgisayarlarıyla, bilhassa de Güney Kore’de piyasaya sürülen Galaxy Book 4 serisi ile hudutlu olduğu görülüyor. Bu yeni özellik, Samsung akıllı telefon kullanıcıları için yeni dizüstü bilgisayarları daha alımlı hale getirebilir. Çünkü bu, Apple’ın sunduğu ekosistem özelliklerine misal bir tecrübe sunuyor.

Uygulamanın en ilgi cazip özelliklerinden biri arama yapma yeteneği. Uygulama açıklamasında belirtildiği üzere, “Önemli bir aramayı asla kaçırmayın. PC’nizde Galaxy telefonunuzun telefon numarası ve taşınabilir planını kullanarak arama yapın ve davetleri alın.” Bu, kimi soruları akıllara getiriyor. Yeni Galaxy Book dizüstü bilgisayarlarında eSIM dayanağı olmadığı için, kullanıcıların birebir numara ve taşınabilir planı dizüstü bilgisayarlarında nasıl kullanacakları meçhul.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar