Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilSamsung'un yonga seti Snapdragon 8 Gen 3'ün gerisinde kaldı

Samsung’un yonga seti Snapdragon 8 Gen 3’ün gerisinde kaldı

Koreli teknoloji devi, bir müddetliğine orta verdikten sonra, Exynos 2400 yonga seti ile donatılmış yeni amiral gemisi S Serisi akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Exynos yonga setinin varlığı hakkında zati bir dizi dedikodu ve sızıntı mevcut, lakin son Geekbench listelemesi bu dedikoduları ve sızıntıları teyit ediyor. Exynos 2400’ün harekette olması ve selefi ile kıyaslandığında çok daha yeterli performans göstermesi hayli şaşırtan.

Samsung Galaxy S24+’ın Avrupa modeli SM-S926B kod ismi ile birlikte, yonga seti tek çekirdekli benchmarkta 2067 puan ve çoklu çekirdekli testte 6520 puan alıyor. Performans, tek çekirdekli testte 2234 puan ve çoklu çekirdekli testte 6807 puan alan sızdırılan Snapdragon 8 Gen 3 benchmarkına kıyasla biraz geride. Mimarisi prestijiyle, bu 10 çekirdekli bir yonga seti; 1x çekirdek @3.21GHz, 2x Çekirdek @2.90Ghz, 3x Çekirdek @2.59 GHz ve 4x Çekirdek @1.96 GHz frekansında çalışıyor. Ayrıyeten, benchmark 8GB RAM ve Android 14’ün varlığını da detaylarla bildiriyor.

Samsung’un yonga seti Snapdragon 8 Gen 3’ün gerisinde kaldı

Daha evvelki raporlara nazaran, yonga seti selefine kıyasla %70 oranında düzgünleşmiş performans ve 14.7 kat daha süratli AI sürece sunması bekleniyor. Xclipse 940 GPU’nun RDNA3 AMD mimarisini bünyesinde barındırması da beklentiler ortasında.

Ancak, bu yonga seti için son performans testi değil, Samsung tarafından daha da ayarlanacak. Dolayısıyla, benchmarklardaki gerçek performans hakkında bir sonuca varmak adil olmayabilir. Resmi bilgiler gelene kadar bekleyip görmek daha güzel olacak.

Samsung Galaxy S24 ile ilgili evvelki sızıntılara göz atıldığında, Exynos 2400’ün Galaxy S24 ve Galaxy S24+ modellerine Avrupa, Latin Amerika, Asya ve Afrika’da eşlik edeceği söyleniyor. Lakin, Snapdragon takviyeli modeller yalnızca Kuzey Amerika’da (ABD ve Kanada) başlatılacak. Öte yandan, Galaxy S24 Ultra, dünya genelinde Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile gelecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar