Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSnapdragon 8 Gen 1+ Mayıs ayında gelebilir

Snapdragon 8 Gen 1+ Mayıs ayında gelebilir

Şinasi Kaya: Snapdragon 8 Gen 1+ Mayıs ayında gelebilir 1

Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti yılın başlarından bu yana amiral gemilerini süslemeye devam ediyor. Bununla birlikte özellikle Samsung’un üretim hatlarından dolayı bir miktar verimlilik kaybı olduğu sürekli gündeme geliyor. Bunun sonucunda da Qualcomm önemli bir karar aldı.

Snapdragon 8 Gen 1+ ne zaman gelecek?

Özellikle MediaTek’in Dimensity 9000 yonga setinin belirli senaryolarda daha iyi performans göstermesi şirket stratejisinde de değişikliklere neden oldu. Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti hem daha erkene alındı hem de üretim hattı değişti.

Qualcomm ve Trimble ortaklığı duyuruldu

3 gün önce eklendi

Gelen bilgilere göre Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti için Mayıs ayının sonlarında bir tanıtım planlanıyor. Haziran ayında da ilk akıllı telefonları görmeye başlayacağız. Bu durumda hacimli üretim de başlamış oluyor.

Diğer bir gelişme de TSMC 4nm sürecine geçiş yapılması. TSMC halen en verimli üretim hattına sahip ve bu da Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setinin bir miktar daha verimli olmasını ve haliyle darboğaz yaşamamasını sağlayacak. Bu sayede yüzde 5-10 civarında daha iyi bir performans beklentisi oluşmuş durumda.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Snapdragon 8 Gen 1+ neler sunacak?

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar