Çarşamba, Mart 22, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilSnapdragon Gen 1+ Mayıs Ayında Duyurulabilir

Snapdragon Gen 1+ Mayıs Ayında Duyurulabilir

Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti duyurulduğundan beri, TSMC’nin 4 nm süreci kullanılarak yapılacak olan efsanevi bir “+” versiyonu hakkında söylentiler dolaşıyor. TSMC’nin 4nm süreci geniş çapta daha verimli olduğu için Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti, “+” olmayan modele göre aşırı ısınmaya ve performansını kısmaya daha az eğilimli olacak.

GSM Arena tarafından paylaşılan habere göre, güvenilir bir kaynak yeni yonga setini Mayıs ayında resmi olarak duyurulacağını söylüyor. Eğer bu doğruysa, ilk 8 Gen 1+ yonga setli telefonların Mayıs ayının sonundan önce ve Haziran ayında piyasaya sürülmesi son derece olası. Telefonlarında 8 Gen 1+ kullanacak olan ilk markalar arasında Lenovo, Motorola, OnePlus ve Xiaomi bulunuyor.

Snapdragon 8 Gen 1’in model numarası SM8450. 8 Gen 1+ ise görünüşe göre SM8475 olarak tanımlanacak. Bu da 8 Gen 1+’da, Snapdragon 8 Gen 1’e kıyasla kesinlikle gözle görülür bir fark olacağı anlamına geliyor. Yeni 7 serisi çipler de yaklaşık olarak aynı zamanda piyasaya sürülecek ve bunlar da aynı 8 Gen 1+ gibi, test ve ürün lansman hazırlıkları için akıllı telefon üreticilerinin elinde bulunuyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar